האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לא סחים: קורס 'שובר שורות' באוניברסיטה

מי אמר שאין קורסים שווים באקדמיה? באוניברסיטת ניו יורק פותחים בפני הסטודנטים סמינר שיעסוק בסדרת המופת "שובר שורות", רק שהמכור שינחה את הכיתה לא יהיה וולטר ווייט

אחינועם מזרחי | 18-11-2013 12:35:00

"שובר שורות" (Breaking Bad) היא מסוג הסדרות שסטודנטים אוהבים לשבור איתן את שגרת היום המשעממת, אחרי יום לימודים ארוך ועוד כמה שעות בספריה.

וכמו הסטודנט שמייחל לרגע בו יתייחד עם המחשב ויצפה בסדרה האהובה עליו, מישהו באקדמיה גם זיהה את הפוטנציאל ויאפשר לתלמידים לחקור את התכנית גם אחרי זמן השידור.

הגיעה לאקדמיה. שובר שורות (צילום מסך: יו טיוב)
הגיעה לאקדמיה. שובר שורות (צילום מסך: יו טיוב)

''נרטיב שלא נראה בטלוויזיה''
הקורס יכנס למתכונת לימודי תקשורת ותיאטרון באוניברסיטת ניו יורק בבאפלו, ארצות הברית, ויוצע לסטודנטים כסמינר בשם "לפצח את שובר שורות" כבר בסמסטר אביב 2014.

"זו לא רק תכנית טלוויזיה מעניינת, הנרטיב העלילתי של 'שובר שורות' מורכב מדילמות אנושיות וחברתיות, יותר מבכל תכנית טלוויזיה שנראתה בעבר", אמר פרופסור ברוס ג'קסון, שינחה את הקורס, לאתר הפינגטון פוסט האמריקאי.

שובר שורות, ששודרה ברשת הכבלים האמריקאית AMC, מצטרפת לסדרות נוספות של הרשת שנכנסו לחומר הלימודים באקדמיה, כמו סדרת האימה 'המתים המהלכים' (The Walking Dead) שנלמדת אונליין באוניברסיטת קליפורניה, וסדרת המופת 'מד מן' (Mad Men) שהיוותה השראה לשיעור באוניברסיטת ברקלי.

אבל על פי ג'קסון, שובר שורות היא לא כמו סדרות אחרות בנות זמנה. "זה לא כמו 'הסופרנוס' או 'הסמויה' (The Wire), וגם לא כמו 'הומלנד'. הסדרה מורכבת מנרטיב אחד שמתמשך על פני 60 שעות והינו הישג טלוויזיוני מרשים, שמעולם לא נראה באף מדיום", הוא מתאר.

אז מה לומדים בקורס כזה? הקורס יתעמק בניתוח הנרטיב הריאליסטי, יעקוב אחר התפתחות העלילה ויכלול מרצים אורחים מתחום המשפטים ונציגים מהמנהל לאכיפת הסמים.

יש גם הרבה מה ללמוד (צ' - shutterstock)
יש גם הרבה מה ללמוד (צ' - shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי