האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ישראל בדירוג QS: ללא שינוי ניכר

האוניברסיטה העברית קיבלה את הציון הגבוה מבין האוניברסיטאות הישראליות שנכנסו לרשימה, שמקומן דווקא השתפר מהשנה שעברה. ולמרות הכל, ישראל עדיין לא בין מאה המובילות

אחינועם מזרחי | 11-09-2013 17:07:00

שלוש אוניברסיטאות ישראליות הן בין ה-200 הטובות בעולם – כך עולה מדירוג QS לשנת 2013, שפורסם השבוע.

על פי הנתונים, האוניברסיטה העברית בירושלים, המובילה את רשימת המוסדות הישראליים שנכנסו לרשימה, נמצאת במקום ה-141, ירידה של שלב מהשנה שעברה.

הטכניון בחיפה מדורגת במקום ה-183, עליה של 37 מקומות מהשנה שעברה ואוניברסיטת תל אביב כמעט סוגרת את מאתיים המקומות הראשונים וניצבת במקום ה-196, לאחר שבשנה שעברה דורגה במקום ה- 209.

אוניברסיטת בן גוריון בנגב הצליחה להשתחל לרשימת ה- 400 הטובות בעולם והיא הממוקמת במקום ה- 331. למרות מקומה בתחתית, עבור אוניברסיטת בן גוריון מדובר בהישג, שכן בשנה שעברה דשדשה במקום ה-377.

מתחילים מהמקום ה-141. האוניברסיטה העברית (צ' - יחצ)
מתחילים מהמקום ה-141. האוניברסיטה העברית (צ' - יחצ)

משנת 2008: התדרדרות הדרגתית
החברה הבינלאומית Quacquarelli Symonds‏, מדרגת את 400 האוניברסיטאות המובילות בעולם מאז שנת 2004, ורק ארבעה מוסדות לימוד ציבוריים בישראל מצאו את שמן ברשימה.

הדירוג מהווה ביטוי לשישה מדדים: ביקורת עמיתים אקדמית, ציטוטים ביחס לאנשי סגל, היחס בין המרצים לתמידים, אוריינטציה בינלאומית וביקורת מקרב מגייסי כוח אדם.

אז מה השתנה מהשנה שעברה? לא הרבה. למעשה, מאז שנת 2008, בה דורגה האוניברסיטה העברית במקום ה- 93, מעמדה רק הלך והדרדר. עם זאת, מצבה טוב, לעומת שאר המוסדות האקדמיים הישראליים, שמעולם לא הצליחו לחצות את קו מאה הטובות.

במקום ה-331. אוניברסיטת בן גוריון (צ' - יחצ)
במקום ה-331. אוניברסיטת בן גוריון (צ' - יחצ)

במקום הראשון: MIT
ועם כל הכבוד לאוניברסיטאות הישראליות, המדינות שבאמת מובילות את טבלת המוסדות האקדמיים הטובים בעולם הן, כצפוי, ארה"ב ובריטניה.

בראש הרשימה נמצאת אוניברסיטת MIT (המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס), לאחריה אוניברסיטת הארוורד. במקום השלישי דורגה אוניברסיטת קיימברידג' מבריטניה, במקום הרביעי הקולג' האוניברסיטאי של לונדון (UCL) ואחריו האימפריאל קולג' של לונדון, אוקספורד, סטנפורד, ייל, אוניברסיטת שיקגו ואוניברסיטת פרינסטון שסוגרת את העשירייה הראשונה.

מקום ראשון בפעם השנייה. MIT (צ' - יחצ)
מקום ראשון בפעם השנייה. MIT (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי