האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אושר סופית: יש אוניברסיטה באריאל

אוניברסיטה שמינית בישראל: המרכז האקדמי באריאל הוכרז כאוניברסיטה באופן רשמי. נשיא האוניברסיטה: ''זה סופו של תהליך ארוך ומתיש''

אחינועם מזרחי | 25-12-2012 16:54:00

המוסד האקדמי באריאל הוכר היום (ג') כאוניברסיטה באופן סופי, לאחר הכרעת הוועדה, בראשה עמד יושב ראש המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון (מל"ג יו"ש) ובה חברי אקדמיה נוספים.

לאחר שבע שנים לעבודתה של הוועדה, מצאו חבריה, כי המרכז האוניברסיטאי באריאל מתפקד מזה מספר שנים כאוניברסיטה לכל דבר, ולכן יש להכירו כאוניברסיטה באופן סופי וקבוע.

מי שניסו, במשך שנים, לקדם את המהלך של הפיכת המוסד באריאל לאוניברסיטה, היו שר החינוך, גדעון סער, שר האוצר, יובל שטייניץ, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, שרת התרבות והספורט לימור לבנת, שר הביטחון אהוד ברק והיועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין.

מנגד, היו מי שהתנגדו למהלך, והגדירו אותו כמונע מתוך אינטרסים פוליטיים. המוסד האקדמי באריאל ממוקם מחוץ לקו הירוק, ולפיכך נמצא תחת טיפולה של מל"ג יו"ש. בשבוע שעבר, המליצה הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, שלא לבצע את המהלך. אולם החוק הישראלי מאפשר להותיר את ההחלטה בידי מל"ג יו"ש וזו החליטה על הפיכת המוסד האקדמי באריאל לאוניברסיטה.

פרופסור יהודה דנון, נשיא אוניברסיטת אריאל מציין: "בסופו של התהליך האקדמי הארוך והמתיש, האוניברסיטה באריאל משתלבת בממסד האקדמי הבכיר בישראל. המגמה היא להוסיף נדבך חשוב במחקר הבסיסי והיישומי, להגדיל את מספר הסטודנטים אשר זוכים להשכלה אקדמית במקצועות שחלקם אינם נלמדים במוסדות אחרים ולאפשר לחלק רחב יותר מצעירי ישראל להשתלב במעגל העשייה והתרומה לכלכלת ישראל, לביטחונה ולהאדרת שם המדינה".

עכשיו זה סופי. אוניברסיטה באריאל (צ' - יצחק שליסל)
עכשיו זה סופי. אוניברסיטה באריאל (צ' - יצחק שליסל)
תהליך ארוך ומתיש. נשיא האוניברסיטה (צ' - יחצ)
תהליך ארוך ומתיש. נשיא האוניברסיטה (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי