072-3300504

אושר סופית: יש אוניברסיטה באריאל

אוניברסיטה שמינית בישראל: המרכז האקדמי באריאל הוכרז כאוניברסיטה באופן רשמי. נשיא האוניברסיטה: ''זה סופו של תהליך ארוך ומתיש''

אחינועם מזרחי | 25-12-2012 16:54:00

המוסד האקדמי באריאל הוכר היום (ג') כאוניברסיטה באופן סופי, לאחר הכרעת הוועדה, בראשה עמד יושב ראש המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון (מל"ג יו"ש) ובה חברי אקדמיה נוספים.

לאחר שבע שנים לעבודתה של הוועדה, מצאו חבריה, כי המרכז האוניברסיטאי באריאל מתפקד מזה מספר שנים כאוניברסיטה לכל דבר, ולכן יש להכירו כאוניברסיטה באופן סופי וקבוע.

מי שניסו, במשך שנים, לקדם את המהלך של הפיכת המוסד באריאל לאוניברסיטה, היו שר החינוך, גדעון סער, שר האוצר, יובל שטייניץ, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, שרת התרבות והספורט לימור לבנת, שר הביטחון אהוד ברק והיועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין.

מנגד, היו מי שהתנגדו למהלך, והגדירו אותו כמונע מתוך אינטרסים פוליטיים. המוסד האקדמי באריאל ממוקם מחוץ לקו הירוק, ולפיכך נמצא תחת טיפולה של מל"ג יו"ש. בשבוע שעבר, המליצה הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, שלא לבצע את המהלך. אולם החוק הישראלי מאפשר להותיר את ההחלטה בידי מל"ג יו"ש וזו החליטה על הפיכת המוסד האקדמי באריאל לאוניברסיטה.

פרופסור יהודה דנון, נשיא אוניברסיטת אריאל מציין: "בסופו של התהליך האקדמי הארוך והמתיש, האוניברסיטה באריאל משתלבת בממסד האקדמי הבכיר בישראל. המגמה היא להוסיף נדבך חשוב במחקר הבסיסי והיישומי, להגדיל את מספר הסטודנטים אשר זוכים להשכלה אקדמית במקצועות שחלקם אינם נלמדים במוסדות אחרים ולאפשר לחלק רחב יותר מצעירי ישראל להשתלב במעגל העשייה והתרומה לכלכלת ישראל, לביטחונה ולהאדרת שם המדינה".

עכשיו זה סופי. אוניברסיטה באריאל
עכשיו זה סופי. אוניברסיטה באריאל
תהליך ארוך ומתיש. נשיא האוניברסיטה
תהליך ארוך ומתיש. נשיא האוניברסיטה
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד