האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שלום שנה א': הסטודנטים מתרגשים

שנת הלימודים האקדמית נפתחה, ותלמידי שנה ראשונה מתקשים להסתיר את התרגשותם. לעומתם, מי שהחל את שנת הלימודים האחרונה לתואר כבר הגיע מוכן

אחינועם מזרחי | 22-10-2012 16:39:00

(צילום ועריכה: תמי אייזנברג)

צעדיו הראשונים של כל תלמיד במסדרונות האוניברסיטה מלווים בצפייה והתרגשות, אבל במרכז האקדמי אריאל ההתרגשות כפולה: כ-10,500 סטודנטים החלו השנה את לימודיהם באריאל, 900 סטודנטים יותר מבשנה שעברה.

"שנה ראשונה זה מגניב, מרגש ומעניין", אומרת סתיו, סטודנטית חדשה באריאל. לעומתה, סטודנטים בשנת הלימודים האחרונה לא מתרגשים. "בשנה ג' אין לחץ כי יודעים לאן הולכים ולמה לצפות", טוענת הילה, שעתידה לסיים השנה תואר בכלכלה. "דווקא התעוררתי הבוקר עם התרגשות", ציינה סטודנטית אחרת, שמתחילה את שנת הלימודים הרביעית והאחרונה.

"זהו יום חג", אמרו שר החינוך, גדעון סער, ושר האוצר יובל שטייניץ, בטקס פתיחת שנת הלימודים באיראל. "הסבת המרכז האוניברסיטאי אריאל לאוניברסיטה תהיה ברכה למדינה ותכניס תחרות ופלורליזם", אמרו.

אבל לסטודנטים יש סיבות אחרות לבחירה ללמוד באריאל. "הגעתי לאריאל כי חברים המליצו, כי זה קרוב אליי ויחסית לא יקר", סיפר איטן, סטודנט שנה ראשונה לתקשורת.

לדברי השרים, אריאל תהפוך להיות חלק בלתי נפרד מהחינוך האקדמי בישראל, כפי שלא ניתן לדמיין היום את תל אביב ללא אוניברסיטה ואת הנגב ללא בן גוריון.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי