האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

איפה הסטודנטים הכי נהנים ללמוד?

המוסד האקדמי שסטודנטים הכי נהנים ללמוד בו הוא המרכז הבינתחומי בהרצליה. לעומת זאת, הסטודנטים באוניברסיטאות הרבה פחות מרוצים

יסמין לידסקי | 16-10-2012 15:36:00

עכשיו זה רשמי: רמת שביעות הרצון של סטודנטים באוניברסיטאות פחותה מזו של סטודנטים במכללות, כך עולה מנתוני מדד שביעות הרצון ממוסדות הלימוד שפרסמה התאחדות הסטודנטים הארצית ושנמדדו במסגרת "סקר הסטודנט 2012", שנערך בשיתוף עם מכון "מאגר מוחות".

המרכז הבינתחומי בהרצליה הוא המוסד בו הסטודנטים מרוצים ביותר. אחריו מדורגים מכללת סמינר הקיבוצים, מכון ויצמן למדע, המרכז האוניברסיטאי באריאל והאוניברסיטה הפתוחה, שפתחה פער בשביעות הרצון של תלמידיה אל מול האוניברסיטאות האחרות.

כך למשל, אוניברסיטת בן גוריון מדורגת במקום ה- 15, אוניברסיטת חיפה מדורגת אי שם במקום ה- 22 ומיד אחריה האוניברסיטה העברית במקום ה-23, אוניברסיטת תל אביב מדשדשת במקום ה-28. המוסד האקדמי שדורג במקום האחרון מבחינת שביעות רצון הסטודנטים הוא אורט בראודה.

5,118 הסטודנטים שענו על הסקר נדרשו לענות על שאלות הנוגעות לשורת נושאים אקדמיים כמו שביעות הרצון מאיכות ההוראה, רמת הקורסים, טיב ההוראה של המרצים, טיב ההוראה של המתרגלים, יחס המרצים לסטודנטים ואופן קביעת הציונים וכן תוכנית הלימודים לתואר.

"חוסר שביעות הרצון של הסטודנטים מאיכות ההוראה הוא תמרור אזהרה למוסדות הלימוד ובמיוחד לחלק מהאוניברסיטאות שמגיעות למקומות נמוכים בדירוג", אמר יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי. "זה נובע מכך שקיימת הזנחה מתמשכת של האקדמיה, שלא משקיעה מספיק תשומת לב ובטח שלא משאבים באיכות ההוראה".

בבינתחומי נהנים יותר (צ'- יחצ)
בבינתחומי נהנים יותר (צ'- יחצ)
לומדים ונהנים (צ'- shutterstock)
לומדים ונהנים (צ'- shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי