האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מחקר: סטודנטים מאושרים יותר

סקר חדש מצא כי התקופה הסטודנטיאלית היא התקופה הכי מאושרת בחיים, אפילו יותר מיום החתונה או רגע הלידה

יסמין לידסקי | 14-10-2012 15:47:00

חיי הסטודנט אינם כל כך קשים למרות הכל: סקר חדש מצא כי התקופה הכי מאושרת בחיים היא התקופה הסטודנטיאלית, אז תתחילו ליהנות מהדירות הקטנות והמזוהמות שאתם חיים בהן, מהנמנום בספרייה ומהאוכל בקופסת שימורים כי הימים הטובים שלכם עומדים להיגמר.

על פי עיתון "הדיילי מייל" הבריטי בסקר האמור השתתפו למעלה מ-1,000 אנשים אשר קיבלו רשימה שכללה שלוש עשרה תקופות בחיים והתבקשו לדרג את חמש התקופות הטובות בחייהם. התקופה בה למדו באוניברסיטה נבחרה יותר מכל תקופה אחרת בשאלון אפילו מחתונה, רכישת בית, מציאת עבודה ראשונה או אפילו לידת הילד הבכור במשפחה.

לפי תוצאות הסקר, הסיבות לכך שזו התקופה הטובה בחייהם של רבים היא כי במהלך הלימודים זוכים להכיר הרבה אנשים חדשים וכן כי רובם חיו בתקופה זו לראשונה מחוץ לבית ההורים.

נתון מעניין הוא כי לא רק הצעירים גורסים שהתקופה הסטודנטיאלית היא הטובה ביותר בחייהם, אלא גם אנשים בגילאי 45 עד 54 הם אלו שהגדירו באופן חד משמעי את התקופה הסטודנטיאלית כתקופה הכי משמעותית ומאושרת בחיים שלהם. לעומת זאת, סטודנטים ובוגרים טריים שנשאלו נענו כי הם דואגים מכך שלא הספיקו לחוות את התקופה הסטודנטיאלית שלהם עד הסוף ולהפיק ממנה את המיטב.

יותר מ-57% מכלל האנשים בסקר מחשיבים את התקופה הסטודנטיאלית שלהם כתקופה הכי טובה בחיים שלהם כאשר כל שלושה מתוך חמישה אנשים היו רוצים לחזור לחיות כסטודנט לתואר ראשון. 73% מהסטודנטים בגילאי 18-24 היו רוצים לחוות בצורה מטיבה יותר את התקופה שלהם כסטודנטים לתואר ראשון.

סטודנטים חוששים שיחמיצו את  כלל החוויות (צ'- shutterstock)
סטודנטים חוששים שיחמיצו את כלל החוויות (צ'- shutterstock)
מה גורם לך אושר? (צ'- shutterstock)
מה גורם לך אושר? (צ'- shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי