האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פותחים את השנה באקדמיה

ממש כמו ביום הראשון של כיתה א' גם במסדרונות האקדמיה הסטודנטים מתרגשים, מוציאים את החולצה הכי יפה מהארון ומשתדלים להגיע בזמן לשיעור הראשון על הבוקר

עדי בילו | 31-10-2011 18:24:00

(צילום ועריכה: תמי אייזנברג)

שנת הלימודים האקדמית נפתחה השבוע במרבית מוסדות הלימוד. כמעט 300,000 אלף סטודנטים אמורים לפקוד את הכיתות, להגיש עבודות, להקשיב בשיעור ולוותר על בהייה בפייסבוק אחרי חופשה ארוכה של ארבעה חודשים לערך.

הקו הסטודנטיאלי השנה הוא להשקיע בלימודים, להשתדל לא להבריז משיעורים, בלי חיתוכים מהירים לחוף הים או לקניון הקרוב. רובם באמת מתרגשים בפתח השנה, ופחות מתבאסים. כנראה שנמאס להם לשבת בבית.

מרבית הסטודנטים חובבים את שיטת ה'זבנג וגמרנו' של מבחן ולא בדיוק ששים לכתוב עבודות ולהתמרח עם כל המאמרים והכתיבה שמלווה לכך, ועל כן שיבצו קורסי בחירה בהתאם. אבל יש כאלו שעדיין מוצאים את היתרון שבישיבה בבית לאורך זמן, מה שתורם להגשת מטלות איכותיות למרצה.

ומה לגבי קיץ המחאות שהונהג ברובו על ידי סטודנטים צעירים בחופשה? גם כאן יש להם מה להגיד. במרכז הבינתחומי בהרצליה נרשמת תקווה כי המחאה החברתית בקיץ תשפר את מצבם של הסטודנטים, ואפילו שיש לא מעט ג'יפים בחנייה גם שם יש סטודנטים שהעול הכלכלי ואי הצדק החברתי במדינה מעיקים עליהם.

לשאלה הקשה 'מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?' הם לא כל כך יודעים להשיב, והאמת שכל הדלתות עוד פתוחות בפניהם, בעיקר עבור אלו שלומדים את מקצועות החברה כמו תקשורת או מנהל עסקים. משמע, אין לחץ וממש אין צורך להחליט כבר מעכשיו.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי