072-3300504

נציגות ישראלית בפאלם ספרינגס

קפיצה קטנה לקליפורניה: חמישה סטודנטים מאושרים המשתתפים בתחרות בפסטיבל הסרטים "פאלם ספרינגס" זוכים לקצת גלאמור

עדי בילו | 20-06-2011 09:58:00

חמישה סרטי סטודנטים, מטעם אוניברסיטת תל אביב, אשר חלקם כבר זכו בפרסים קודמים נבחרו להשתתף בתחרות הפסטיבל אשר מקבל מידי שנה למעלה מ-5000 הגשות. הסרטים, כולם כאחד מעלים קונפליקטים מעניינים ונוגעים, בין אם מדובר בהתעסקות בשולי החברה הישראלית, בפוליטיקה הרגישה, או בסצנות אמיתיות מהחיים ומדילמות של התבגרות.

הסרטים קצרים (אף סרט אינו עולה על 20 דקות), וכולם נעשו תחת ההגדרה של סרטי סטודנטים, כלומר ללא תקציב או הפקת ענק של מיליונים.

אחד הסרטים, "תסנים", מאת עילית זקצר, מספר את סיפורה של ילדה בדואית אשר רואה את אביה לראשונה מזה זמן רב. הסרט עוסק בתחושותיה ובהתרגשות הכרוכה במפגש, ועם כל אלו באילוצים שמקיפים אותה בעודה מתמודדת עם חוקי השבט המשפחתי השמרניים.

זו לא התחרות הראשונה של סרט זה, למעשה הוא כבר הוקרן בלמעלה מ-50 פסטיבלים, כאשר הוא אף זכה בפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל הנשים ברחובות. והוא לא היחיד שכבר הוכתר כהצלחה מתוך חמשת הסרטים שנבחרו להשתתף בפסטיבל – גם הסרט "אווה עוזבת", של איה סומך כבר זכה בפרס ה'גראנד פרי' לסרט הקצר ופרס 'קאנאל פלוס' בפסטיבל מונפלייה.

סומך בחרה בסרטה לשתף את הצופים בסיפורו של בעל בית קפה אשר חוזר בתשובה, ונאבק לשמר את מערכת יחסיו עם אשתו, על אף המכשולים הנטווים בדרך, הנוצרים בשל יחסם השונה לדת.

סרט נוסף שמשתתף בפסטיבל הוא "וג'יה" של מוראד נסאר, המביא פן אחר של היצירה הקולנועית ובוחר להתמודד באופן דוקומנטרי עם סיפורו של וג'יה המוכר קפה במחסומי צה"ל. נועם אליס, בסרטה "נרקיס" בוחרת להתמודד עם סוגיה קצת אחרת, ומספרת את סיפורה של ילדה צעירה החווה התעוררות מינית ביום קיצי אחד.

המועמד האחרון בגזרתה של אוניברסיטת תל אביב, הוא הסרט "נגטיב" מאת יואב הורונוג, אשר מתמקד באישה מבוגרת, המושכת את תשומת ליבם של כמה צעירים בעת צילום תמונות בפארק. היא פוגשת במפתיע בנכדתה המשנה את התמונה והופכת את העלילה. גם סרט זה נמנה בין הסרטים אשר זכו בעבר, כאשר סרט זה הוכתר כסרט הטוב ביותר בפסטיבל שחור לבן בפורטוגל.

שלושת הסרטים: "תסנים", "אווה עוזבת" ו"וג'יה" הופקו במסגרת הפרויקט "קפה – בין מציאות לדמיון". פרויקט זה הוא תמצית של שיתוף פעולה ישראלי-פלסטיני אשר הופק על ידי החוג לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב ונוצח אומנותית על ידי יעל פרלוב.

חוקי שבט שמרניים. שוט מתוך "תסנים"
חוקי שבט שמרניים. שוט מתוך "תסנים"
מתמודדת עם יחסי אב-בת מורכבים. מתוך הסרט "אווה עוזבת"
מתמודדת עם יחסי אב-בת מורכבים. מתוך הסרט "אווה עוזבת"
חווה התעוררות. נרקיס
חווה התעוררות. נרקיס
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד