האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסטודנטים מצטרפים למאבק במחירים

העלאת מחירי הדלק, המים והלחם הביאו את התאחדות הסטודנטים להודיע כי הם מצטרפים למאבק ההסתדרות בייקור המחירים

הדר גילת | 08-02-2011 15:30:00

למרות שציבור הצעירים והסטודנטים הוא אחד הסקטורים שיותר נפגעים מעליות המחירים החדות שמבצעת הממשלה במחירי הדלק, המים והלחם, רק היום (ג') נזכרו הסטודנטים להביע קול מחאה ולהצטרף למאבק החברתי שמובילים ההסתדרות, השלטון המקומי והתעשיינים.

"הצעירים והסטודנטים בישראל הם נפגעים ישירים של כל הגזירות האחרונות מבית מדרשו של האוצר", אומר יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, "בשום אופן לא נשב מנגד בשעה שאזרחי ישראל הופכים לשק החבטות של הממשלה. מעבר לדרישות שהועלו, אנו דורשים פתרון אמיתי ולא קוסמטי לבעיית הדיור ולעצירת השתוללות המחירים", אמר.

מחר צפויים הסטודנטים להצטרף לפגישה שיקיימו ראשי מטה המאבק ובהתאחדות הסטודנטים הוסיפו עוד כי הם מתכוונים לצאת במחאות חריפות ברחבי הקמפוסים במדינה.

יושב ראש ההסתדרות, עופר עיני, בירך על ההצטרפות למאבק "הצטרפות הסטודנטים מעידה על התחושות הקשות הקיימות בציבור בכלל ובציבור הצעירים בפרט. אין ספק שהתגבשה כאן חזית רחבה שאומרת לרה"מ ולשר האוצר עד כאן"

יחד עם זאת, לא כולם מתפעלים מהצעד של ההתאחדות ומגדירים אותו כתגובה איטית ומאוחרת. "בכל העולם הסטודנטים הם ראש החץ של המאבקים החברתיים ורק בישראל הסטודנטים מחכים שגופים אינטרסנטיים ירימו את דגל המאבק", אומר בכעס גל, סטודנט למדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון, "הסטודנטים בישראל הם חסרי כל אג'נדה. הם יושבים ונרקבים בבית שלהם מול 'האח הגדול'".

יוצאים למחאה (ארכיון - יורם לימודים)
יוצאים למחאה (ארכיון - יורם לימודים)
"מעדיפים לראות 'האח הגדול' במקום לצעוק" (צ' - יחצ)
"מעדיפים לראות 'האח הגדול' במקום לצעוק" (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי