האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסטודנטים בבג''ץ נגד קצבאות האברכים

התאחדות הסטודנטים הארצית וארגונים חברתיים נוספים, עתרו לבג''ץ נגד הממשלה שלטענתם עוקפת החלטת בג''ץ קודמת ומעניקה קצבאות לאברכים בניגוד לחוק

יובל אל-אור | 23-01-2011 12:51:00

החלטת הממשלה להמשיך את הענקת קצבאות הבטחת הכנסה לאברכים, הביאה את התאחדות הסטודנטים הארצית, התנועה הרפורמית, עמותת חדו"ש לחופש, דת ושווין וארגונים נוספים להגיש עתירה לבג"ץ.

בעתירה שהוגשה היום (א') מבקשים הצדדים מבית המשפט להוציא צו על תנאי וצו ביניים שימנעו ממשרד החינוך את המשך העברת הקצבאות לאברכים שאינם לומדים.

ביוני 2010 קבע בג"ץ כי קצבת הבטחת הכנסה לאברכים שאינם עובדים מפלה קבוצות אחרות באוכלוסיה ולכן הורה על הפסקת התשלומים על ידי המדינה. אולם, לטענת העותרים, לפני כחודש מצאה הממשלה דרך לעקוף את הוראת בג"ץ ומאפשרת את תשלום הקצבה.

"נוכח החלטת בג"ץ להפסיק לשלם הבטחת הכנסה לאברכים החל משנת 2011 במתכונת שנפסלה, ולאור העובדה שההסדר הקיים זהה כמעט לחלוטין להסדר שנפסל, אין למי ממקבלי התשלום זכות מוקנית או טענת הסתמכות ולו בדוחק, להמשיך ולקבלו לאחר המועד שנקבע בפסק הדין", נכתב בעתירה.

עוד ציינו העותרים כי "מלגת לימודים ועידוד השתלבות אברכים כוללים בתעסוקה אינה עומדת בדרישות החוק הישראלי ומהווה ניסיון נואל ופסול לעקוף את קביעת בית המשפט העליון, תוך רמיסתו ברגל גסה של עיקרון השוויון".

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, אמר בתגובה כי "הממשלה נכשלה כישלון חרוץ במבחן האתי והחוקי ולכן אנחנו עותרים לבג"ץ, שייאלץ לומר למדינה פעם אחת נוספת את דעתו על הקומבינה שעשתה על חשבונו של הציבור. הסדר האברכים פסול ומפלה, ולכן נמשיך להיאבק בו הן במישור הציבורי והן במישור המשפטי".

ההפגנה נגד חוק האברכים לפני כשלושה חודשים
ההפגנה נגד חוק האברכים לפני כשלושה חודשים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים