האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הפגנת הסטודנטים הפכה לעימות אלים

אמנם מעטים הגיעו למחות על "חוק האברכים" של ח"כ גפני, אך למרות מספרם המועט הצליחו הסטודנטים לעורר סערה ועימותים אלימים

יובל אל-אור | 18-11-2010 13:16:00

רק 300 סטודנטים הגיעו להפגנה שהתקיימה אמש (ד') במחאה על "חוק האברכים" שהציע ח"כ משה גפני (יהדות התורה), אך זה לא הפריע להם לעורר מהומה ולקיים אירוע סוער במיוחד.

ההפגנה, שיזמו התאחדות הסטודנטים הארצית ואגודות הסטודנטים מכל רחבי הארץ, נערכה ברחבת מוזיאון תל אביב בהשתתפות ירמי קפלן, עלמה זהר, גיא מרוז ואורלי וילנאי. בתחילה נראה היה כי מדובר בכישלון נוכח הנוכחות הדלה, אולם הסערה הגדולה שהתפתחה בהמשך הצליחה לייצר רעש מחאתי מסוים.

לקראת תום האירוע החלו הסטודנטים לצעוד על הכבישים הסמוכים לרחבת המוזיאון, ומה שהיה בתחילה מאורגן ומסודר הפך תוך דקות לעימות אלים. השוטרים שניסו למנוע מהסטודנטים את המשך ההתפרעות חסמו את דרכם של הצועדים, אך הם לא עזבו ואף התחילו לרוץ לעבר רחובות סמוכים נוספים כשהם צועקים "נמשיך להילחם עד שיהיה שוויון".

יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, אמר בתום האירוע כי "זה מבטא את התסכול הרב של הסטודנטים בישראל כתוצאה מההתנהגות האטומה של הממשלה כלפיהם".

בניגוד להפגנה אמש, בתחילת החודש קיימו הסטודנטים הפגנה בירושלים אליה הגיעו אלפי סטודנטים מכל רחבי הארץ וקראו לממשלה לחזור בה מהכוונה לתת תמיכה כלכלית לאברכים הלומדים תורה ובכך להפלות בינם לבין הסטודנטים.

ההפגנה הראשונה בירושלים (ארכיון - באדיבות מכללת אוהלו)
ההפגנה הראשונה בירושלים (ארכיון - באדיבות מכללת אוהלו)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי