האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

עושים "לייק" לאוניברסיטה

הרשת החברתית "פייסבוק" מקימה עמוד רשמי חדש לסטודנטים באוניברסיטאות ובקולג'ים, כשהמטרה היא לתת לתלמידים במה רחבה להשמעת קולם

הדר גילת | 05-09-2010 15:07:00

אם ליאיר לפיד וג'ודי שלום ניר מוזס יש עמוד "לייק", אז למה שלסטודנטים באוניברסיטאות לא יהיה גם? לרגל פתיחת שנת הלימודים העולמית באקדמיה נפתח בפייסבוק בתחילת החודש עמוד רשמי לסטודנטים ומרצים באוניברסיטאות והמכללות.

העמוד, Universities on Facebook, מנסה לספק לתלמידים דרכים חדשות להיות מעורבים בלימודים ובאוניברסיטה, כשהרעיון המרכזי הוא להעניק במה נרחבת לתוכן שנוצר על ידם.

בדף ההקדמה לעמוד מציינים המנהלים כי "לאחר חמש שנים של שימוש באתר, כבר ידוע שפייסבוק הוא מקום בו סטודנטים מתקשרים האחד עם השני ועם חבריהם לקמפוס". לכן המטרה של העמוד היא למנף את זה ולעזור לסטודנטים ולארגונים בקמפוס לנצל את היכולות של הרשת החברתית ולתת ביטוי גדול יותר לפעילות הסטודנטיאלית והאירועים החברתיים שמתקיימים במוסד.

לדברי אנשי פייסבוק, בצורה כזאת הסטודנטים יוכלו להרחיב את התפוצה של עיתון הסטודנטים, קבוצות הספורט, אגודת הסטודנטים, כיתות לימוד וקורסים, מעונות, מועדונים ועוד.

בנוסף, העמוד החדש מציע לתלמידים עצות כיצד להשיג אנשים שונים בקמפוס, איך ליצור שיתוף סיכומים עם חברים מהכיתה, גישה טובה וקלה יותר לאגודות הסטודנטים וכדומה, כשהרעיון העיקרי הוא להרחיב את ההשפעה של הסטודנט אל מעבר לקבוצת חבריו הקרובים.

מעניין לראות שרק 5 שנים לאחר הקמת פייסבוק, שהתחילה בכלל כרשת חברתית פנימית לסטודנטים בהארוורד, יש התייחסות ממוקדת לסטודנטים. בינתיים, חמישה ימים לאחר פתיחת העמוד, יש לו כבר למעלה מ- 5,000 חברים.

מכינים שיעורים עם פייסבוק (צ' - אתר רשמי)
מכינים שיעורים עם פייסבוק (צ' - אתר רשמי)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי