האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מחפשים נשים? לא בטכניון

דו"ח של המועצה להשכלה גבוהה בחן את אחוז הנשים בסגל האקדמי הבכיר והזוטר באוניברסיטאות המחקר. מהדו"ח עולה כי הטכניון נמצא במקום האחרון באחוז הנשים ואילו אוניברסיטת חיפה - ראשונה

הדר גילת | 29-08-2010 16:20:00

רק 27% מסגל האוניברסיטאות הן נשים – כך עולה מדו"ח חדש שמפרסמת המועצה להשכלה גבוהה, שבחן את שילובן של הנשים בסגל האקדמי הבכיר והזוטר באוניברסיטאות המחקר, פרט לאוניברסיטה הפתוחה.

מסקנות הדו"ח, שמתבססות על מצבת כוח האדם בשנת 2008, דירגו את האוניברסיטאות על פי שיעור שילוב הנשים בהן.

במקום האחרון נמצא הטכניון עם שיעור של 16.4% נשים מכלל הסגל האקדמי. לאחר מכן נמצאות האוניברסיטה העברית עם 24%, אוניברסיטת בן גוריון עם 25.8%, מכון ויצמן עם 28.4% אחוז נשים בסגל, אוניברסיטת תל אביב עם 28.9% ואוניברסיטת בר אילן עם 31.2% אחוז נשים.

במקום הראשון, בהפרש ניכר משאר האוניברסיטאות נמצאת אוניברסיטת חיפה עם 37.2% אחוז נשים בסגל האקדמי. ועדיין, ביחס לשיעור הנשים באוכלוסיה, מדובר באחוזים פחות גבוהים מהמצופה.

מהדו"ח עולה עוד כי יש הבדל מהותי בין מספר הנשים בסגל של הפקולטות ההומאניות, לבין מספרן בחוגים הריאליים. כך, למשל, ניתן למצוא שבחוג לחינוך באוניברסיטאות השונות ישנן 51.5% נשים, לעומת 10.5% בחוג למדעי המחשב ומתמטיקה.

נוסף על כך, בתפקיד הבכיר ביותר - נשיאת אוניברסיטה, עומדות כיום רק שתי נשים פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון (החמישית מבין האוניברסיטאות שמשלבות נשים בסגל) ופרופ' חגית מסר-ירון, נשיאת האוניברסיטה הפתוחה.

(צ' - ShutterStock)
(צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי