האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תוכנית חדשה ללימודי תואר שני בחינוך

ממשיכים להיאבק ברמת החינוך בארץ - המועצה להשכלה גבוהה אישרה פתיחת תוכנית לימודים חדשה להסמכת סטודנטים לתואר שני בהוראה

הדר גילת | 29-07-2010 16:20:00

מערכת ההשכלה הגבוהה ממשיכה להתגייס למציאת פתרונות איכותיים לחינוך העתידי. תוכנית חדשה להסמכת סטודנטים לתואר שני בהוראה (M.Teach MASTER TEACHING) יוצאת לדרך באישורה של המועצה להשכלה גבוהה.

התוכנית החדשה מיועדת לבעלי תואר ראשון במדעי החברה, מדעי הרוח האמנויות והמדעים, בעלי ציונים גבוהים ואיכויות אישיות גבוהות שיוכשרו להוראה וייכנסו למערכת החינוך כבעלי תואר שני וכמי שהרחיבו את יכולות ההוראה שלהם במגמות חינוך העונות לצרכים הדחופים של מערכת החינוך.

הראשונה שתפעיל את התוכנית החדשה היא מכללת אורנים. נשיא המכללה, פרופ' יאיר קארו, מספר כי "ייחודה של התוכנית המהפכנית הוא בכך שהיא מאפשרת לימוד משולב של תואר שני ותעודת הוראה על בסיס לימודי התואר הראשון, ובכך פותחת את הדלת בפני אקדמאים, בוגרי מקצועות שונים, חסרי תעודת הוראה, שהם בעלי רצון, יוזמה וחזון להשתלב במערכת החינוך ולחולל בה שינויים מבורכים".

ההבדל העיקרי בין התוכנית החדשה לעומת לימודים לתואר ראשון בהוראה המשלבים תעודת הוראה, או לימודי תעודת הוראה הוא בכך שתוכנית זו תציע העמקה בתחומי ההוראה והפדגוגיה ויפעלו בה ארבע מגמות: תכנון לימודים והערכה, הוראת תלמידים בהדרה וסיכון, הוראת תלמידים מחוננים ומצוינים והוראת תלמידים לקויי למידה בשפות.

דיקן ביה"ס ללימודי מוסמך באורנים, פרופ' נעימה ברזל, מוסיפה כי "התכנית מסמנת תפיסה חדשה בהכשרת מורים בישראל. היא פונה לאקדמאים מתחומי ידע שונים ופותחת בפניהם אפשרות להשתמש בידע שרכשו בתואר הראשון, לשכלל ולתעל אותו כמשאב למידה להתפתחותם המקצועית כמורים ומחנכים איכותיים".

מחפשים סטודנטים איכותיים להוראה (צ' - ShutterStock)
מחפשים סטודנטים איכותיים להוראה (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי