072-3300504

אהבה במבחן

אין הרבה מקומות מוצלחים כמו האקדמיה בשביל למצוא בהם אהבה. לרגל ט"ו באב, הרי לכם כמה סיפורי אהבה אקדמיים. אולי תלמדו משהו

הדס חיימוב | 25-07-2010 13:39:00

הוא: "שלום מישהי שלומדת פילוסופיה".
היא: "שלום מישהו שלומד פילוסופיה", בוהה בפניו ומנסה להבין מי הוא לעזאזל.

למעשה, הנערה לא זיהתה כלל את הבחור משיעורי הפילוסופיה, אך שיערו הבלונדיני ועיניו הירוקות רמזו לה שלא לשאול שאלות מיותרות. וכך, מוקפים בריחות לוונדר נעימים, בחסות המכבסה של 'כפר הסטודנטים' בירושלים, ישבו השניים ודנו בפרקי המבחן המתקרב באתיקה. מאז עברו כבר שנתיים, היום הם גרים יחד ולרגע העלמה אינה מתחרטת על כך שחלקה איתו מייבש.

זהו קיצור תולדות סיפור האהבה שלי, אולם רבים כמותו נרקמים בקן האהבים שנקרא 'לימודים לתואר'. סטודנטים וסטודנטיות מחליפים מבטים בשיעור, לומדים למבחנים, יושבים יחדיו לסיגריה בדשא ומקווים למצוא את הנפש התאומה, דווקא בין כותלי המוסדות להשכלה גבוהה.

אהבה בין הכביסות
אהבה בין הכביסות

שלא ידעו
יעל בר-אל, 26, סטודנטית לביולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים.
גו'ש, 26, סטודנט לרפואה באוניברסיטת תל אביב ודוקטורנט לביו-כימיה באוניברסיטה העברית.

יעל וג'וש מעולם לא החליפו סיכומי שיעור או שיננו יחד פרקים למבחן. הם לא ישבו זה לצד זה בכיתה ולא ריכלו בדשא על המרצה הקשוח. למען האמת, הם לא עשו שום דבר ששני סטודנטים נאהבים עושים בתואר. הסיבה? ג'וש כבר סיים את שלו ופגש את יעל כמתרגל בקורס שלקחה בשנתה הראשונה בתואר.

"פעם ראשונה שראיתי אותו היה בבוחן בביו-כימיה ואז הסתבר לי שהוא אחד המתרגלים בקורס", נזכרת יעל, "אחרי הבוחן שאלתי את חברה שלי מי הוא והיא ענתה 'כן, אני יודעת, זה פשע שאנחנו לא בתרגול שלו'. אחרי זה יצא לי לראות אותו כמה פעמים באוניברסיטה וכל פעם מצאתי תירוץ אחר להיפגש ולשאול שאלות".

אבל הסיפור באמת התחיל ביומולדת של יעל, "עשיתי מסיבה באחד הפאבים במרכז העיר ואני וחברה רצנו כדי להגיע לפאב בזמן. בדרך פגשתי אותו והזמנתי אותו לבוא והוא אמר 'אז בגלל זה ראיתי אותך מסתובבת עם בלונים באוניברסיטה'. המשפט הזה גרם לי להבין שגם הוא שם לב אלי. אחרי שהמסיבה הסתיימה הוא הצטרף לאפטר-פארטי בבית שלי ונשאר אחרון. ואז, איך ששנינו קורעים נייר עטיפה ממתנה, הוא פתאום מתכופף אלי ומנשק אותי".

אז אמנם הכל טוב ויפה, אבל אהבה, היא אף פעם לא דבר פשוט: "אחרי שהתחלנו לצאת, היינו צריכים לשמור את זה בשקט - בכל זאת לא נהוג שמתרגל וסטודנטית יוצאים. רצינו לחכות עד אחרי המבחן הסופי בקורס, כדי שלא יחשבו שהוא עוזר לי באזשהי צורה. המתרגלת השנייה, שהייתה היחידה שידעה עלינו, דאגה לשבץ אותו במהלך הבחינה בכיתה השנייה ואחרי זה כבר כולם ידעו. היום אנחנו יחד כבר שנתיים ולמרות שעכשיו הוא עבר ללמוד בתל אביב, אנחנו מאוהבים מתמיד".

אהבה אסורה
אהבה אסורה

מחתרת הקטיפה
דרור, סטודנט לביולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.
גלעד, סטודנט לפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב.

כמה שסיפורי אהבה סטרייטים הם לא תמיד דבר פשוט, אהבה בארון זה קשה אפילו יותר. ולמרות זאת, דרור וגלעד מצליחים להתגבר על הקשיים ולהיות ביחד.

"הכל התחיל כשכמה חברים ירושלמים שכנעו אותי לנסוע ליום הסטודנט בת"א", מספר דרור על הפגישה הראשונה, "כשהגענו היה ממש מפוצץ באנשים והמחנק התחיל להשפיע עלי. הרגשתי לא טוב, אז עזבתי את החברים והתיישבתי באיזו פינה נידחת לשתות קצת מים. פתאום אני מרגיש יד על הכתף ומישהו חמוד ביותר אומר לי שאני נראה קצת חיוור ושואל אם אני בסדר. זה היה גלעד. אחרי ששתיתי עוד קצת התחלנו לדבר, הוא גילה שאני בכלל ירושלמי וממש התבאס. אני מצידי ראיתי את הפוטנציאל והתעקשתי שניפגש שוב במרכז, כשאחזור בסוף השבוע לביקור אצל ההורים.

"כמה ימים אחר כך התקשרתי אליו והוא לא ענה. במשך ארבע שעות אכלתי סרטים, ממש השתגעתי כי כבר חשבתי שהכל נגמר, לפני שהתחיל. כשהוא חזר אלי, זה היה כמו אבן שירדה לי מהלב ופשוט לא יכולתי לסתום את הפה. דיברנו שעתיים וחצי וקבענו להיפגש שוב. מאז אנחנו נפגשים כל סופ"ש. זה לא פשוט אבל לפחות אנחנו יחד ואני מקווה שלעוד הרבה זמן".

אהבת גברים
אהבת גברים
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד