האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מחכים לסטאז'

לסטודנטים ובוגרי מדעי התזונה נמאס לחכות שנים עד שמתפנה להם מקום לסטאז', אז הם החלו להיאבק על הזכות לצאת לשוק העבודה מהר ככל האפשר

הדר גילת | 08-06-2010 16:32:00

בוגרי החוג למדעי התזונה וסטודנטים ללימודי תזונה התחילו במאבק כלפי מה שהם מכנים "מדיניות ההכשרה המקצועית" של התחום.

בעצומה חדשה שהם מריצים בימים אלה הם מתלוננים על כל שבשביל להגיע לסטאז' באחד מבתי החולים המתאימים, הם נאלצים להמתין בין ארבעה חודשים לשנתיים וחצי, בשל מחסור במוסדות להכשרה.

לדבריהם, "לא ייתכן שציבור סטודנטים איכותיים שבחר ביודעין ובמכוון, מקצוע אקדמי, קליני ואפליקטיבי, לא יהיה זכאי להכשרה מקצועית במועד סיום התואר או במהלכו".

הבוגרים והסטודנטים טוענים עוד כי לאורך הזמן המצב רק יחמיר מכיוון שיותר ויותר סטודנטים נרשמים ללימודי מדעי התזונה ויותר מוסדות מעוניינים לפתוח, ומצד שני מסיבות ניהוליות בתי החולים לא ערוכים לקבל את כל בוגרי התואר.

כיום ניתן ללמוד תואר ראשון בלימודי מדעי התזונה במספר מצומצם של מוסדות אקדמיים האוניברסיטה העברית בירושלים (הפקולטה לחקלאות ברחובות), מכללת תל חי והמרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון.

הלימודים עצמם נמשכים שלוש שנים, אולם על מנת לעבוד בתחום, הבוגרים צריכים לעבור חצי שנה של סטאז', בהתאם להחלטת משרד הבריאות שקבעה כי "במטרה לקדם ולמסד את מקצוע הדיאטטיקה ולהכשיר כוח אדם בעל ידע ספציפי בתזונה ודיאטה הוחלט שהחל מה-1 באוגוסט 1983 יונהג סטאז' בנושא".

מחכים כבר להכשרה (צ' - ShutterStock)
מחכים כבר להכשרה (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי