האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

משט סטודנטיאלי לעבר טורקיה

סטודנטים ישראלים פועלים בימים אלה על קיום משט הומניטרי לכיוון טורקיה, במטרה להעניק סיוע לאזרחים הארמנים והכורדים במדינה

יובל אל-אור | 07-06-2010 14:47:00

סטודנטים ישראלים החליטו לדבר אל הטורקים בשפה שלהם והם יוזמים משט הומניטרי לעבר חופי טורקיה עם סיוע לעם הארמני והכורדי. לטענתם, "טורקיה שמובילה את הקמפיין נגד ישראל היא אותה טורקיה שעשתה שואה, רצחה עם שלם של ארמנים ומדכאת את המיעוט הכורדי, שדורש מדינה יותר זמן מקיומה של מדינת ישראל".

בשביל שהמשט הסטודנטיאלי באמת יצא אל הפועל המארגנים זקוקים לכלי שיט מתאים, כסף וצוות של סטודנטים שיתגייס למשימה. התקווה היא שכבר בימים הקרובים יושג כל הציוד וכוח האדם הדרוש.

יו"ר התאחדות הסטודנטים, בועז טופורובסקי, שמעורב ביוזמה ציין בראיונות לכלי התקשורת כי ההחלטה לבוא ולעזור לאותו מיעוט נועדה בשביל להראות את צביעותה של ממשלת טורקיה.

"אנחנו בטוחים שלא יהיה להם אכפת שנשלח סיוע הומניטרי, זה יהיה משט של שלום בלי סכינים ואבנים שחיכו לחיילי צה"ל, בלי אלימות, שמיועד לכל המסכנים והמדוכאים על ידי הממשלה הטורקית", אמר טופורובסקי.

רצח העם הארמני התחיל במהלך מלחמת העולם הראשונה וזמן קצר לאחריה, עם הוראתה של ממשלת הטורקים הצעירים על מעצרם של כ- 250 אינטלקטואלים ומנהיגים ארמנים באיסטנבול. הערכה הרווחת היא שבין מיליון למליון וחצי ארמנים נספו באירועים הללו.

את הכורדים מדכאים הטורקים החל מאמצע שנות ה-80, עת היא נלחמה בארגון הגרילה הכורדית PKK, שהיה אחראי לפיגועי טרור רבים במדינה. דיכוי הכורדים נמשך עד תחילת שנת 2000. במהלך האירועים נרצחו ונהרגו עשרות אלפי כורדים וכ-2 מילון הפכו בעקבות האירועים לפליטים.

לא באנו ליהנות. טורקיה (צ' - יחצ)
לא באנו ליהנות. טורקיה (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי