האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בשייבה טובה

לנגן בלהקה וללמוד במקביל זה לא פשוט, אבל עם הזמן זה נהיה יותר ויותר קל, במיוחד כשבסוף מעריצים בוחרים להתחתן עם שיר שהלחנתם. אורי פנציאס מלהקת "שייבה" מספר על הכיף והקושי

הדס חיימוב | 02-06-2010 14:37:00

שירה, גיטרה, פסנתר ואקורדיון - אורי פנציאס, 28, סטודנט למוסיקה בבי"ס מוסררה בירושלים
גיטרה בס - נטע אמיר, 26, סטודנטית לתולדות האומנות באוניברסיטה העברית
שירה וגיטרה - יאיר בר-צורי, 28, מורה בתיכון
כלי הקשה - עידו אשד, 26, מוזיקאי
שירה וחליל - אליה לוי, 24, מוזיקאית


איך אתם מגדירים את הסגנון שלכם?
"פולק-רוק אקוסטי, שמושפע בעיקר מיוצרים כמו יוני רכטר ושם טוב-לוי. בגדול אנחנו עושים עיבודים בעיקר לשירי משוררים, אבל גם לשירים של חברים שלנו וגם מלחינים מוזיקה אינסטרומנטלית".

איזה משוררים יש לכם ברפרטואר?
"בין השאר עיבדנו שירים של לאה גולדברג , נתן אלתרמן ושיר שנקרא 'לך אלי' של המשורר איבן עזרא, שגם מאיר בנאי עיבד והלחין".

איך התחילה שייבה?
"אני ויאיר חברים מהתיכון ומנגנים יחד כבר הרבה שנים. לפני שלוש שנים כשטיילנו יחד בהודו, התחלנו גם לכתוב ולהלחין שירים וכשחזרנו לארץ אספנו נגנים והתחלנו ליצור, כלומר, ממש להושיב את המילים והלחנים על כלי נגינה".

איפה הייתה ההופעה הכי מוזרה שלכם?
"יום אחד סיימנו חזרה והחלטנו ללכת למושבה הגרמנית, בלי הגברה ובלי כלום וסתם לעמוד ברחוב ולנגן. זה היה קצת מוזר אבל בסופו של דבר גם עשינו קצת כסף וגם קיבלנו הזמנה לנגן חודש אחרי בפסטיבל שהתקיים באותו רחוב".

ואיפה ההופעה הכי מרגשת?
"ההופעה שהכי נגעה בנו הייתה כשעשינו חתונה של שני מעריצים שלנו והחתן החליט שהוא רוצה לשיר לכלה שיר שהלחנו. הוא שר את 'שחרית' של נתן אלתרמן ואנחנו ליוונו אותו עם הכלים. מאוד ריגש אותנו שהוא בחר לשיר לה שיר שאנחנו יצרנו".

וההופעות והחזרות מסתדרות עם הלימודים?
"בסופו של דבר מוציאים את הזמן לעשות הכל, אבל אין ספק שהחזרות הן הפנינות של השבוע. זה לא בשביל הכסף או בשביל לסמן וי, זה בשביל הכיף. בשנה ב' היה לי הרבה יותר קשה כי היו הרבה שיעורי בית, אבל עכשיו בשנה ג' עובדים כל השנה רק על פרויקט אחד, אז יש יותר זמן להקדיש ללהקה".

אפשר לומר שמעבר לעומס יש גם תרומה?
"בהחלט. בגלל שהלימודים שלי הם בתחום המוזיקה, אני מרגיש שהרבה מיושם בלהקה. אפילו מעבר ליכולות המוזיקליות אנחנו לומדים דברים כמו לימודי הפקה, שמלמדים אותנו איך לדבר עם אנשים בתחום ואיך לפעול כדי להוציא אלבום".

והמורים מפרגנים?
"המורים במוסררה מאוד מאוד עוזרים ומקשיבים ואם מבקשים אז הם גם מייעצים ללהקות ולזמרים המתחילים. לפעמים הם באים להופעות ואז באמת מרגישים את התמיכה".

* * *
(צילום: נגה אשד)

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי