האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נותק האינטרנט האלחוטי בעברית

בצעד חד צדדי החליטה האוניברסיטה העברית בירושלים לנתק את האינטרנט האלחוטי בפקולטה למדעי החברה, בטענה כי הגלישה מסיחה את דעתם של התלמידים. הסטודנטים: שיתרכזו באיכות ההוראה

יובל אל-אור | 21-03-2010 15:46:00

שלושה חודשים אחרי ששמה בכל הכיתות ראוטרים שיאפשרו גלישה מהירה ונוחה ברשת האינטרנט, החליטה האוניברסיטה העברית בירושלים, בצעד חד צדדי, לחסום את הגישה לאינטרנט האלחוטי.

לדברי אנשי האוניברסיטה, ההחלטה התקבלה בעקבות פניות של מרצים וסטודנטים, שהתלוננו כי הגלישה באינטרנט במהלך השיעור מסיחה את דעתם של הסטודנטים.

"האינטרנט נותק בכיתות ששייכות לפקולטה למדעי החברה, בטענה שהסטודנטים לא מתרכזים בשיעור", מספר עמית, סטודנט שנה ב' ליחסים בינלאומיים. "חבל שבמקום להתמודד עם הבעיות האמיתיות שקשורות באיכות ההוראה של המרצים שלה, האוניברסיטה נוקטת בצעד כוחני ומיותר, שמחזיר את הסטודנטים שנות דור אחורה", הוא מוסיף.

אגודת הסטודנטים כבר הודיעה כי תצא למאבק בהחלטה, ואף הקימה קבוצת פייסבוק "סטודנטים למען אינטרנט באוניברסיטה העברית", המונה למעלה מאלף סטודנטים.

בהודעה שפורסמה באתר האגודה נכתב כי "הרשת האלחוטית מאפשרת לסטודנטים גישה למקורות ידע וטכנולוגיה רבים (מצגות, חומרי עזר) שהכרחית במהלך השיעורים ולאחריהם".

לדבריהם, "לא ניתן לכפות על סטודנטים ללמוד במהלך השיעורים, ואם ירצו – ימצאו הסטודנטים דרכים אחרות לעסוק בענייניהם או להתחבר לאינטרנט" .

אינטרנט? רק בבית (צ' - ShutterStock)
אינטרנט? רק בבית (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי