האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

גברים טיפשים בוגדים יותר

מחקר חדש שהתפרסם בלונדון חושף כי ככל שגבר יותר אינטליגנט כך יש פחות סיכוי שהוא יבגוד. על תבונה ונאמנות

איתי קינן | 02-03-2010 11:51:00

מחקר חדש שניתח טרנדים חברתיים מצא כי לגברים אינטליגנטים יש פחות סיכוי לבגוד בנשותיהן הודות לאבולוציה. עם זאת, המחקר לא מצא כל הוכחה לכך שלנשים חכמות יש יותר סיכויים, יחסית לשאר האוכלוסייה, להישאר נאמנות.

התבנית ההתנהגותית הזו נחשפה במסגרת מחקרו של ד"ר סטושי קנזווה מבית הספר לכלכלה ומדעי המדינה של לונדון ברבעון של כתב עת לפסיכולוגיה חברתית, שהוא ענף בפסיכולוגיה העוסק בחקר התנהגות הפרטים בחברה, שהתפרסם בחודש מרץ.

במסגרת המחקר הוא ניתח שני סקרים שנערכו בארצות הברית ובחנו את הגישה החברתית ואת ה-I.Q של אלפי בני נוער ומבוגרים. הוא הגיע למסקנה כי "צפוי שגברים אינטליגנטיים יותר יעריכו מערכת יחסים מונוגמית ושותף מיני בלעדי מאשר גברים פחות אינטליגנטיים".

ד"ר קנזווה טוען כי מקור ההתאמה בין רמת האינטליגנציה למידת המונוגמיה נמצא בהתפתחות האבולוציונית. לדבריו, בלעדיות מינית היא חידוש התפתחותי, שהייתה מעין הטבה קטנה לאדם הקדום, שבמקור היה מתוכנת להיות מופקר וחסר הבחנה בכל הנוגע לבנות הזוג שלו.

העולם המודרני כבר לא מעניק יתרון אבולוציוני גדולה לגבר שיש לו מספר שותפות מיניות, אולם רק הגברים האינטליגנטיים מסוגלים להשיל מעליהם את המטען הפסיכולוגי של המין שלהם ולאמץ התנהגות שונה. איכויות אחרות שהן חידושים התפתחותיים בקרב אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה כוללים ליברליזם ואתיאיזם, כך רומז מחקרו של ד"ר קנזווה.

גברים חכמים בוגדים פחות (צ' - יח"צ)
גברים חכמים בוגדים פחות (צ' - יח"צ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי