072-3300504

קלות להשגה

אוניברסיטאות בארצות הברית עושות שינויים מרחיקי לכת כדי למשוך יותר סטודנטים, האם זה פוגע בהם או פועל לטובתם?

איתי קינן | 22-02-2010 13:40:00

אוניברסיטאות בארצות הברית עושות שינויים מרחיקי לכת כדי למשוך יותר סטודנטים אל בין כותליהן, זאת על פי מאמר שהתפרסם ב"ניו יורק טיימס". מטרת השינויים היא לספק את דרישות הסטודנטים בימינו, אם זה הצורך למצוא עבודה או הרצון למקסם את חווית לימודים.

באוניברסיטת "ליהיי" (Lehigh) מתכננים לבנות מחדש את מערך השיעורים ולהיפטר מקורסים מיושנים. אמנם כולם מסכימים כי יש צורך להפוך את הלימודים באוניברסיטה ליותר רלוונטים ובכל זאת, הרצון להפוך את הקולג' ליותר רלוונטי יכול לזכות לפירושים שונים על ידי אנשים שונים.

גרג ריהמן, אחד המרצים באוניברסיטה, מאמין כי על האוניברסיטאות להיות יותר רלוונטיות. "הכוונה היא ללמד את הנושאים באופן שיגעו בסטודנטים, זה לא רק סטודנטים שעוברים את המבחנים אלא גם הרצון שהם יבינו מה הם לומדים. אנחנו רוצים לספק להם חייבת למידה מעמיקה", אמר. מנגד, ריהמן גם מאמין שאוניברסיטאות שמנסות לרצות את הסטודנטים שלהם יתר על המידה פוגעות ברמת הלימודים של הסטודנטים.

פרופסור טוד ווטקינס, שמלמד כלכלה, מאמין כי בוגרי אוניברסיטת ליהיי יוצאים לשוק העבודה בתום הלימודים כשהם יותר מוכנים להתמודד עם עולם העסקים בגלל שהם רוכשים ניסיון מעשי. לדבריו, "המידע שסטודנטים שאבו מספרי הלימוד לא הכשיר אותם להתמודד עם מקומות העבודה, מאחר שמדובר בסוג אחר לגמרי של למידה".

אולם, יש מי שחושב שיש פיצול בניסיון להפוך את הלימודים ליותר רלוונטיים. גרג סקוטשר, המרצה בליהיי, מאמין כי תפקיד האוניברסיטה לספק לסטודנטים את ההשכלה הטובה ביותר. "זו העבודה שלנו ללמד את הסטודנטים דברים רלוונטיים אבל גם להתייחס למה זה רלוונטי, כי אנחנו לא רוצים לפספס את התמונה הגדולה". לדבריו חשוב שסטודנטים ירכשו בסיס רחב של ידע. עם זאת הוא לא מוצא שם בעיה בשינוי מערכי שיעורים שאין להם ביקוש גבוה ולא מוצא כי פעולה זו מפחיתה מרמת הלימודים.

למצולמות אין קשר לכתבה
למצולמות אין קשר לכתבה
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד