האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטודנטים בטכניון מפתחים מטוסים ותומכים במפגנים באיראן

איזו אוניברסיטה מחרימים בסין, איפה החליטו להתאגד למען המפגינים באיראן ומהן ההמצאות החדשות שפיתחו הסטודנטים בטכניון? כל התשובות בחדשות

יובל אל-אור | 16-02-2010 12:29:00

בסין לא אהבו את העובדה שאוניברסיטת קלגרי הקנדית העניקה אות כבוד למנהיג טיבט, הדלאי למה, אז הם הודיעו על החרמת המוסד האקדמי – כך אישרו בתחילת החודש דוברים מטעם אוניברסיטת קלגרי.

האוניברסיטה, בה לומדים כ-600 סטודנטים מסין והונג-קונג, העניקה את התואר המכובד לדלאי למה במהלך ביקורו במוסד בחודש ספטמבר האחרון. התגובה מבייג'ינג לא אירחה לבוא ובחודש דצמבר החליטו במדינה להסיר את האוניברסיטה מרשימת המוסדות המוכרים על ידי משרד החינוך הסיני.

"הדאגה הגדולה ביותר שלנו היא מכך שייפגעו הסטודנטים שלנו מסין, הן הנוכחיים והן הבוגרים", אמרה דוברת האוניברסיטה קולין טרנר לעיתון קלגרי הרלד, "כשהחלטנו להביא את הדלאי לאמה ידענו שההחלטה עלולה לעורר מחלוקות. עם זאת, ההחלטה להביאו לא נועדה לפגוע או להמעיט בערכם של היחסים שלנו עם השותפים הסינים שלנו או ביחסים שלנו עם בני הקהילה הסינית", הוסיפה טרנר.

אות הכבוד שהביא לחרם (צ' - אתר רשמי)
אות הכבוד שהביא לחרם (צ' - אתר רשמי)

סטודנטים למען המפגינים באיראן
התאחדות הסטודנטים בישראל התחילה בקמפיין משותף עם ארגוני הסטודנטים באירופה, במטרה למחות על כך שהמשטר האיראני ממשיך לדכא את ההפגנות נגדו ולא מאפשר לקולות האופוזיציה להישמע.

במסגרת הקמפיין קוראים הסטודנטים לעולם להתערב בנעשה באיראן, על מנת לאפשר למפגינים את הזכות להפגין ולצאת נגד המשטר בדרכים דמוקרטיות.

סטודנטים בטכניון מפתחים מטוסים ולווינים
סטודנטים מהפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון פיתחו "מעלית חלל" ירחית, מטוס חמקן ללא טייס, מערכת ניווט לוויינית ו"שפירית מעופפת". הפרויקטים של הסטודנטים יוצגו בכנס היובל לתעופה וחלל שיתקיים מחר (ד') בתל אביב ובטכניון.

הכנס הישראלי השנתי למדעי התעופה והחלל נערך ברציפות החל משנת 1959. לכנס, הנמשך יומיים, מגיעים כאלף איש המשתייכים לסקטורים שונים בתחום, כגון: אקדמיה, תעשייה וכוחות הביטחון. מטרת האירוע היא לשמוע ולהתעדכן באשר לחידושים וההמצאות שהתפתחו בנושא. בנוסף לכך, לרגל חגיגות היובל לכנס ייערך מפגש של 50 מחזורי בוגרי הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון.

חלל ותעופה (אילוסטרציה - ShutterStock)
חלל ותעופה (אילוסטרציה - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי