האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מרצה לא קיבלה קביעות ופתחה באש

איימי בישופ, מרצה מהפקולטה לביולוגיה באוניברסיטת האנטסוויל שבאלבמה, הרגה את ראש החוג ושני מרצים נוספים, לאחר שסירבו לתת לה קביעות. היורה נעצרה ונלקחה לתחנת המשטרה

יובל אל-אור | 14-02-2010 17:47:00

איימי בישופ, מרצה וחוקרת לביולוגיה באוניברסיטת האנטסוויל שבצפון מדינת אלבמה, ארה"ב, התאכזבה שלא קיבלה מהאוניברסיטה את הקביעות המיוחלת, ובתגובה פתחה באש לעבר עמיתיה. בתקרית נהרגו שלושה מרצים מהפקולטה לביולוגיה, ביניהם ראש החוג.

על פי החשד, בישופ, בת ה- 42, נוירוביולוגית בוגרת הארוורד, הגיעה ביום שישי לאוניברסיטה על מנת לערער על ההחלטה שלא לתת לה קביעות במוסד, אולם משלא נענו לבקשתה היא ירתה לעבר הנוכחים.

לאחר הירי נעצרה היורה ונלקחה באזיקים לתחנת המשטרה, תוך שהיא ממלמלת "זה לא קרה, אין סיכוי. הם עדיין בחיים".

יומיים לאחר תקרית הדמים התגלה רצח נוסף מעברה של בישופ. במסיבת עיתונאים שכינס מפקד המשטרה בעיירה בריינטרי הוא חשף כי לפני 24 שנה ירתה המרצה באחיה והרגה אותו, אולם התיק ובו תיעוד המקרה נעלם וכי מותו של האח נרשם כתאונה. יחד עם זאת, שוטרים שעבדו במשטרה באותה תקופה זוכרים את האירוע ומתכננים להביא לחקירת היעלמות הדו"ח.

באוניברסיטת האנטסוויל, הידועה בתוכניות הלימוד המדעיות שלה, לומדים כ-7,500 סטודנטים. בישופ, שהגיעה לאוניברסיטה בשנת 2003, זכתה במלגה לקידום רעיון לפיתוח אינקובטור נייד לגידול תאים.

הביאה למותם של שלושה אנשים (צ' - ShutterStock)
הביאה למותם של שלושה אנשים (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי