האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תקציב ההשכלה הגבוהה: 7 מיליארד ש"ח

הוועדה לתכנון ותקצוב של המל"ג ומשרד האוצר הגדילו ב- 270 מיליון ש"ח את התקציב מהשנה שעברה. "אנו רואים חשיבות רבה בחיזוק מערכת ההשכלה הגבוהה ובתרומתה לכלכלה ולחברה", אמרו

הדר גילת | 07-02-2010 15:50:00

משרד האוצר והוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה הגיעו לסיכום על פיו תקציב מערכת ההשכלה הגבוהה יעמוד בשנת הלימודים הנוכחית על כ- 6.9 מיליארד ש"ח. התקציב של השנה גדול ב- 270 מיליון ש"ח מהתקציב של שנה שעברה.

הגידול בתקציב מערכת ההשכלה הגבוהה נובע, בין היתר, ממימון הסכמי השכר עם הסגל הבכיר והזוטר, מגידול במספר הסטודנטים וכדומה. לדברי הוועדה לתכנון ותקצוב, התקציב של שנת הלימודים תש"ע הינו תקציב של שנת מעבר שבמהלכה תגובש, בתיאום עם משרד האוצר, תוכנית חומש חדשה למערכת ההשכלה הגבוהה.

בוועדה מוסיפים כי תכנית החומש, שצפויה לפעול החל משנת הלימודים תשע"א, תכלול בין היתר עדכון למודל התקציבי לצורך עידוד המצוינות במערכת ואת הסדרת נושא הפנסיה התקציבית באוניברסיטאות.

יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב, פרופ' מנואל טרכטנברג, אמר כי "תקציב שנת הלימודים תש"ע הינו תקציב מעבר מבחינת מערכת ההשכלה הגבוהה שבונה בימים אלה תכנית מרכזית לטווח ארוך. התכנית חייבת להביא בשורה חדשה ולחזק את מצוינות המחקר ואיכות ההוראה".

הממונה על התקציבים במשרד האוצר, ד"ר אודי ניסן, הוסיף כי "אנו רואים חשיבות רבה בחיזוק מערכת ההשכלה הגבוהה ובתרומתה לכלכלה ולחברה. אני סבור ששיתוף הפעולה והדיאלוג הפורה בין הגורמים השונים יאפשר להתמודד עם האתגרים הרבים העומדים בפני מערכת ההשכלה הגבוהה, ביניהם, שינוי אמיתי במודל התקצוב, העדפת מצוינות וניצול היתרונות היחסיים של המוסדות".

גידול בתקציב (צ' - ShutterStock)
גידול בתקציב (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי