האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מכללת אריאל תוכר כאוניברסיטה

שר הביטחון, אהוד ברק, החליט להכיר במכללת אריאל ביהודה ושומרון כאוניברסיטה. המל"ג: אלוף פיקוד המרכז קיבל את כל החומר הנוגע למעמדה של המכללה על מנת לקבל החלטה

יובל אל-אור | 24-01-2010 18:03:00

שר הביטחון, אהוד ברק, החליט בשבוע שעבר לאשר את ביצוע החלטת ממשלת שרון משנת 2005 ולהכיר במכללת אריאל ביהודה ושומרון כאוניברסיטה.

בשלב הראשון תוכר המכללה ביהודה ושומרון כ"מרכז אוניברסיטאי", כפי שהיא מגדירה את עצמה כבר כיום. בשלב השני, עוד מספר שנים, יתקיים דיון נוסף בעניין שיקבע סופית האם מכללת אריאל תהיה האוניברסיטה הבאה של ישראל.

המרכז האוניברסיטאי אריאל שביהודה ושומרון ניסה לאורך תקופה ארוכה לקבל את החותמת האוניברסיטאית, אולם בשל העובדה שהמוסד נמצא מעבר לקו הירוק ולפיכך זקוק לחתימת אלוף הפיקוד, הריבון בשטחים, נוצרה בעייתיות בקבלת האישור. בעקבות כך, הוקמה מחוץ לקו הירוק מועצה להשכלה גבוהה יהודה ושומרון. מועצה זו אישרה בעבר את הפיכת מכללת אריאל לאוניברסיטה, אולם המועצה להשכלה גבוהה שבתחומי הקו הירוק התנגדה לרעיון.

בתגובה להודעת שר הביטחון הודיעה הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) כי "לאחרונה הודיעו שלטונות צה"ל ל-ות"ת כי יש בכוונת אלוף פיקוד המרכז לדון בבקשתה של המכללה האקדמית יהודה ושומרון להכיר בה כמרכז אוניברסיטאי בהתאם להחלטת המועצה להשכלה גבוהה של יהודה ושומרון.

"לאור זאת, העבירה ות"ת לאלוף פיקוד המרכז את כל החומר הרלוונטי הנוגע למעמדה והגדרתה של המכללה על מנת שחומר זה יעמוד לנגד עיניו בעת קבלת ההחלטה", מוסיפים במל"ג.

שר הביטחון מכיר (צ' - יחצ)
שר הביטחון מכיר (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי