האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בר אילן תקים את ביה''ס לרפואה בצפת

המועצה להשכלה גבוהה הודיעה כי את בית הספר החדש לרפואה בצפת תקים אוניברסיטת בר אילן, שגברה על ההצעה המשותפת של הטכניון ואוניברסיטת חיפה

הדר גילת | 13-01-2010 13:02:00

המועצה להשכלה גבוהה החליטה אמש (ד') כי את בית הספר החדש לרפואה בצפת תקים אוניברסיטת בר אילן. עשרה חברי מליאת המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) היו בעד, אחד נמנע ולא נרשמו התנגדויות. שר החינוך ויו"ר מל"ג, ח"כ גדעון סער, ברך על ההחלטה ואמר כי מדובר בבשורה לצעירים בישראל ולבעיית המחסור ברופאים שקיימת בארץ.

לדברי, יו"ר הוועדה המקצועית, אהרון בית הלחמי, להצעה של אוניברסיטת בר אילן ישנם מספר יתרונות על פני ההצעה המשותפת שהגישו הטכניון ואוניברסיטת חיפה. בין היתר קבעה הוועדה כי ההצעה הזוכה טובה יותר בהיבטים של מנהיגות, צוות אקדמי, חדשנות ואופן ניהול בית הספר.

לצד אישור המל"ג, ישנן מספר התניות להקמה וניהול של בית הספר הצפוני החדש, ביניהן: הסטודנטים שילמדו במסגרת ביה"ס לרפואה בגליל יקבלו את הכשרתם באזור הגליל והצפון מיום לימודיהם הראשון ועד להשלמת לימודיהם לתואר דוקטור ברפואה.

התניה נוספת מדברת על כך שלפחות שני שליש מהסגל האקדמי הבכיר של בית-הספר יתגורר בצפון הארץ, וכי לצורך קיום המחקר בבית-הספר יסתייע המוסד במכון המחקר מיג"ל שבקריית-שמונה. בנוסף, תוכנית הלימודים הקלינית שתתקיים במוסד תקצה משקל נאות לשילוב של לימודים בקהילה בגליל. עוד מציינת הוועדה כי בית-הספר החדש יפתח לאחר שתופעל תוכנית שדרוג מתאימה לבתי-החולים ולמרפאות באזור הגליל והצפון.

בקרוב: בית ספר לרפואה בצפת (צ' - ShutterStock)
בקרוב: בית ספר לרפואה בצפת (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי