האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסכם: ישופרו תנאי עבודת הסטודנטים

לאחר משא ומתן בין ההסתדרות למשרד האוצר, סוכם על שורה של תיקונים הבאים להיטיב עם הסטודנטים שעובדים במגזר הציבורי

הדר גילת | 05-11-2009 15:06:00

ההסתדרות חתמה אמש (ד') עם הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, על הסכם המשפר באופן ניכר את זכויותיהם של הסטודנטים המועסקים במגזר הציבורי. המשא ומתן וחתימת ההסכם התקיימו בשיתוף התאחדות הסטודנטים.

ההסכם שנחתם קובע כי החל מינואר הקרוב, יקבלו העובדים תוספת של כ- 5% לטבלאות השכר, בדומה לשאר העובדים במגזר הציבורי. סטודנטים לתואר שני יקבלו תוספת גדולה יותר של כ- 10%.

במסגרת ההסכם החדש, יוכלו הסטודנטים להגדיל את היקף שעות עבודה. אם עד עתה המעסיקים היו רשאים להעסיק את הסטודנטים במשרה שלא עולה על 96 שעות חודשיות (חצי משרה), עתה הם יוכלו להעסיק סטודנט במשך 120 שעות בחודש (כלומר, שלושת-רבעי משרה). ההסכם אף מבטל הסדר קודם המגביל את שעות עבודת הסטודנטים בזמן חופשות המבחנים, כך שאם סטודנט ירצה הוא יוכל לעבוד בתקופה זו אפילו במשרה מלאה.

ההסכם אף קובע כי הסטודנטים יקבלו במשכורת ינואר 2010 תוספת חד-פעמית של 3% עבור כל חודש העסקה בשנת 2009, כך שסטודנט שעבד במגזר הציבורי שנה שלמה, עשוי לקבל תוספת של 36%. בצורה כזו, הסטודנטים למעשה מקבלים את התשלום שקיבלו כלל עובדי המגזר ביולי השנה, כפי שנקבע בהסכם השכר במגזר הציבורי.

בנוסף לכך, ההסכם משנה גם את זכויות הפנסיה של הסטודנטים שעד כה היו מבוטחים בהסדר פנסיה חובה. על פי ההסכם החדש, החל מינואר הקרוב ומהיום הראשון לעבודה, יבוטחו הסטודנטים בפנסיה מקיפה בשיעור של 17.5%.

שיפור הזכויות (צ' - ShutterStock)
שיפור הזכויות (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי