האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ישראל מובילה בבריחת המוחות

ישראל נמצאת במקום הראשון במספר האקדמאיים הזרים הנמצאים בארה"ב. התחום ממנו מגיע המספר הרב ביותר של הישראלים הוא מדעי המחשב

הדר גילת | 26-10-2009 17:58:00

כמעט רבע מהאקדמאים הישראליים מלמדים במוסדות אקדמאים בארה"ב – האחוז הגבוה ביותר של אקדמאים זרים במדינה, כך עולה מנתונים שהציגה הבוקר (ב') המועצה להשכלה גבוהה בוועדת החינוך של הכנסת שדנה בפתיחת שנת הלימודים האקדמית תש"ע.

מהנתונים עולה כי 24.9 אחוזים מהסגל הזר בארה"ב מגיעים מישראל. לאחר מכן, בהפרש ניכר, נמצאת קנדה עם 12.2 אחוז. מקרב הולנד ואיטליה הגיעו 4.3 אחוז ו- 4.2 אחוזים, בהתאמה. רק 2.1 אחוז מגיעים מאנגליה ואת הרשימה סוגרים פולין וספרד עם 1.8 אחוז ו-1.3 אחוז, בהתאמה.

התחום ממנו מגיעים מרבית האקדמאים הישראלים הוא מדעי המחשב, עם 32.8 אחוזים, לאחר מכן ניתן למצוא את תחום הכלכלה (28.7%), פילוסופיה (14.6%), כימיה (12%) ופיזיקה (9.6%).

בד בבד ישנה גם ירידה במספרם של אנשי הסגל הבכיר באוניברסיטאות ישראל, כך שאם לפני כעשור עמד מספרם על 4,684, בתחילת שנה שעבר היה מספרם כבר 4,304.

הידרדרות נוספת חלה גם במספר הפרסומים האקדמיים לנפש. ישראל, שבעבר הובילה טבלת הפרסומים, נמצאת כיום במקום השלישי בעולם.

הנתון המשמח הוא בגזרת פרסי הנובל. ישראל נמצאת במקום החמישי עם חמישה פרסי נובל. ראשונה בטבלה נמצאת ארה"ב עם 53 פרסים, לאחריה בריטניה עם 9 פרסים, גרמניה עם 6 ויפן במקום הרביעי עם שישה פרסים גם כן.

הכי הרבה מישראל (צ' - ShutterStock)
הכי הרבה מישראל (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי