האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

העברית: המתרגלים מאיימים לשבות

הסגל האקדמי הזוטר הכריז על כוונתו לשבש את פתיחת שנת הלימודים, בעקבות פיטורים וקיצוצים שנערכו לאחרונה באוניברסיטה

איתי קינן | 14-10-2009 12:54:00

בשלב הזה לא בטוח ששנת הלימודים תיפתח כסדרה באוניברסיטה העברית בירושלים. חברי הסגל הזוטר באוניברסיטה הכריזו על סכסוך עבודה ושביתה, זאת בעקבות פיטורים וקיצוצים שנערכו לאחרונה ללא הודעה מוקדמת.

בתקופה האחרונה קיבלו חברי סגל זוטר באוניברסיטה, הכולל מסטרנטים, דוקטורנטים, עמיתי הוראה ומורים מן החוץ, הודעות פתאומיות על פיטוריהם או על צמצום בהיקף העסקתם.

ארגון מו"ח, ארגון המורים והחוקרים באוניברסיטה העברית, המנהיג את המאבק טוען כי מעבר לפגיעה בחברי הארגון מדובר בפגיעה קשה בתוכנית הלימודים וברמת ההוראה.

יו"ר ארגון מו"ח, אורי יעקב, אמר כי "אנחנו רוצים בפתיחה תקינה של שנת הלימודים, אך פתיחה תקינה כוללת גם את הצורך לא למוטט את ההיצע והרמה האקדמית באוניברסיטה, לא להשאיר אנשים ללא אפשרות להשתכר באופן פתאומי ולא לפגוע ביכולת של תלמידים לתארים מתקדמים להשלים את מחקרם".

דוברת אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, תמרה פרלמן, אמרה בתגובה כי "הקיצוץ דרסטי שערכה האוניברסיטה בתנאי העסקת הסגל זוטר פירושו שלסטודנטים יוצעו פחות מתרגלים, פחות שעות תרגול, כיתות תרגול עמוסות יותר ומבחר קטן יותר של קורסי בחירה. קיצוץ זה מתבטא בפגיעה ישירה בסטודנטים.

עם זאת, ברור לנו שהאוניברסיטה נמצאת בגירעון קשה. ידוע לנו כי ארגון מו"ח מאיים שלא לפתוח את שנת הלימודים כסדרה ואנו מקווים כי הצדדים יגיעו להסכם שימזער את הפגיעה בסטודנטים ובסגל הזוטר מחד, ויניח לשנת הלימודים להיפתח כסדרה מאידך".

האוניברסיטה העברית (צ' - יורם לימודים)
האוניברסיטה העברית (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי