האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

גבינה, האם שומעת?

אם חשבתם שאתם עושים דברים מיותרים עם התואר שלכם, עצרו רגע, קראו מה עשו סטודנטים מאוניברסיטת קיימברידג' למען חתיכת גבינה ותבינו שיכול להיות יותר גרוע

יובל אל-אור | 31-08-2009 10:15:00

איבדתם קשר עם הגבינה שלכם, ואתם לא יודעים מה לעשות? ובכן, אם מדובר בגבינה ששוגרה לחלל תוכלו להיעזר בסטודנטים מאוניברסיטת קיימברידג', בכל מקרה אחר - תאלצו לנקות את המקרר.

אגודת הסטודנטים לטיסה בחלל של האוניברסיטה היוקרתית קיימברידג' התגייסה לעזרתם של יצרני גבינה ממערב אנגליה שאיבדו קשר עם חתיכת גבינה שהם שיגרו לחלל. כך מדווח העיתון המקומי של העיר האוניברסיטאית.

הכל התחיל כשיצרני הגבינה החליטו למצוא דרך מקורית להנציח את יום השנה ה-40 לנחיתה על הירח ושיגרו לחלל נתח של גבינת צ'דר על גבי בלון מטאורולוגי שהמריא לגובה של 30 קילומטר. פרט למחווה היצירתית, הם רצו לבדוק כיצד שורדת הגבינה בתנאי חלל, אך למרבה הצער בשלב מסוים המשדר וה-GPS שהוצמדו לה חדלו מלתפקד והקשר עם הגבינה נותק.

למזלם של יצרני הגבינה, הסטודנטים מאוניברסיטת קיימברידג' היו פנויים והציעו את עזרתם האדיבה - הם השתמשו בתוכנה שפיתחו עבור טיסות בלונים והחלו לתחקר ולנתח את הנתונים שמסרו להם משגרי הגבינה.

"כשהרצנו את התוכנה, קיבלנו את התחזית לגבי מיקומה – כ-3.2 ק"מ דרומית לעיירה ברקהמסטד", מספר אד מור, מהאגודה לטיסה בחלל. ואולם, מכיוון שמכשירי הקשר של הגבינה לא תיפקדו, התושבים המקומיים התבקשו לסייע באיתור מיקומה המדויק של גבינת הצ'דר.

בסופו של דבר נמצאו חלקים מהבלון ומהתיבה שבה אוחסן המזון, אבל הגבינה עצמה לא היתה בפנים. מור מסביר כי "יתכן שהטמפרטורה המקפיאה של האטמוספירה העליונה גרמה לגבינה להתפורר ולהתפצל".

לאן זזה הגבינה שלי? (צ' - Shutterstock)
לאן זזה הגבינה שלי? (צ' - Shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי