072-3300504

הלכתם לאיבוד?

יוצרי "אבודים" פתחו ברשת אוניברסיטה המוקדשת כולה לנושאים בהם עוסקת הסדרה. מערכת השיעורים כוללת קורסים בפילוסופיה, פיזיקה של מעבר בזמן, שפות זרות, הישרדות על אי בודד ועוד

דפנה גוטפריד | 30-08-2009 15:31:00

בואו נודה בזה – אבודים היא לא סתם סדרת טלוויזיה, מדובר בעולם שלם של מושגים, רעיונות, תיאוריות, פילוסופיות ודובי קוטב. ובכל פעם שאנחנו חושבים שהבנו מה הולך על האי, דיימון וקרלטון דואגים להוכיח לנו שאין לנו מושג על מה אנחנו מדברים.

אז מה באמת הקשר בין מצרים העתיקה לשדות אלקטרו-מגנטיים? למה נשים בהריון מתות על האי? איך המספרים מתקשרים לג'ייקוב והאם ג'ק הצליח לשנות את ההיסטוריה? ואם כן, האם הוא סוף סוף יפסיק לבכות בכל פרק?

כדי לענות על השאלות האלה אתם זקוקים למידע – והרבה. בדיוק בשביל זה תיפתח בקרוב על ידי יוצרי הסדרה אוניברסיטת אבודים. אוניברסיטה בה לומדים לקרוא הירוגליפים, לומדים על הפיזיקה של מעבר בזמן, פילוסופיה, שפות זרות ועוד מגוון שיעורים שידאגו שהתיאוריה הבאה שלכם אודות המתרחש על האי המסתורי, תחזיק מעמד יותר מפרק וחצי.

ההרשמה לסמסטר הראשון תיפתח לכל הסטודנטים ב-22 בספטמבר. בזמן הזה תיערך בחינה אשר תקבע את הרמה של הסטודנט, וכל סטודנט יקבל מספר אישי. השתתפות בקורסים מקנה נקודות קרדיט, והנקודות המצטברות מאפשרות לתלמיד לעבור לשיעורים מתקדמים יותר. הסמסטר הראשון ייפתח ב-8 בדצמבר הקרוב.

באתר האוניברסיטה ניתן לבנות מערכת שיעורים אישית ולצבור נקודות קרדיט לקראת הסמסטר השני. כמו כן, אפשר לצפות בו בקורס המבוא לאוניברסיטה "אבודים 101".

מערכת השיעורים כוללת את הקורסים הבאים: "היסטוריה 101: כתיבה עתיקה על קירות", שיעסוק בהיבטים התרבותיים וההיסטוריים של התקשורת העתיקה באמצעות הירוגליפים במצרים העתיקה; "שפות 101: שפות זרות למתחילים", קורס המתחלק לשתי רמות, בהן יוכלו התלמידים לתרגל את מילים משפות עתיקות לשימוש בחיי היום יום; "פילוסופיה 101: אני אבוד, משמע אני קיים" במסגרת הקורס יבדקו התיאוריות הפילוסופיות הללו לעומקן, וכיצד הן מתקשרות לדמויות ולעלילה; "פיזיקה 101: מבוא לפיזיקה על מסע בזמן", בו יבחנו היבטים פיזיקליים הנוגעים למסע בזמן, לקורס גם שיעור המשך מתקדם יותר וישנו אף סמינר בנושא פיזיקה חדשה של ג'רמי דיווייס (המגלם את דניאל פרדיי).

במהלך הסמסטר השני ייפתחו גם הקורסים "מדע 201: הישרדות בסיסית בג'ונגל", שיספק את הכלים הבסיסים להישרדות על אי בודד עד החילוץ בהסתמך על חוויות השורדים. "פילוסופיה 201: אני צודק, אתה טועה", שיעסוק בצדק מול טעות, רשע מול טוב תוך התייחסות גם ל"אבודים" וגם לעולם האמיתי; "פסיכולוגיה 201: גילוי עצמי דרך קשרים משפחתיים" שיעסוק בניתוח מערכות היחסים המורכבות הבאות לידי ביטוי בסדרה. אגב, למרבית הקורסים אין מבחן סיום או עבודת גמר.

מה הקשר בין מצרים העתיקה לשדות אלקטרו-מגנטיים?
מה הקשר בין מצרים העתיקה לשדות אלקטרו-מגנטיים?
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד