האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מרצה ישראלי - להטיל חרם על המדינה

מרצה למדע המדינה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב קרא במאמר ב"לוס אנג'לס טיימס" להטיל חרם בינלאומי על ישראל מכיוון ש"זו הדרך היחידה להציל אותה"

הדר גילת | 23-08-2009 15:58:00

"הדרך המדויקת ביותר לתאר את ישראל כיום היא 'מדינת אפרטהייד'" – כך כתב ד"ר ניב גורדון, מרצה למדע המדינה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, במאמר שפורסם ביום חמישי האחרון ב"לוס אנג'לס טיימס". גורדון טוען במאמר כי יש להטיל חרם בינלאומי על ישראל, מכיוון שזו "הדרך היחידה להציל אותה".

גורדון כותב עוד כי "לא קל לי כאזרח ישראלי לקרוא לממשלות זרות, לרשויות אזוריות ולתנועות חברתיות בינלאומיות, לארגונים דתיים, איגודים ואזרחים, להשעות את שיתוף הפעולה שלהם עם ישראל, אבל היום אני מתבונן בשני ילדי משחקים בחצר ואני משוכנע שזוהי הדרך היחידה שישראל יכולה להינצל מעצמה".

המרצה הישראלי מציין כי "לפלסטינים אין מדינה ואין להם הרבה מהזכויות האנושיות הבסיסיות. בניגוד חריף לכל היהודים".

ישראל היא מדינת אפרטהייד. גורדון (צ' - יחצ)
ישראל היא מדינת אפרטהייד. גורדון (צ' - יחצ)

האוניברסיטה מגנה את הדברים
דבריו של גורדון זכו לגינוי מצד האוניברסיטה. בתגובה שנמסרה מנשיאת המוסד, פרופ' רבקה כרמי, נאמר כי "אנחנו מזועזעים מדבריו הבלתי אחראים של ד"ר גורדון, הראויים מוסרית לכל גינוי. אנחנו מתנערים בתוקף מהשקפותיו ההרסניות של גורדון, המשתמש באופן ציני בחופש הביטוי הקיים בישראל ובאוניברסיטת בן-גוריון".

עוד נכתב בתגובה כי "התבטאויות מהסוג הזה, של מתיחת ביקורת בוטה ומסיתה על מדינת ישראל, פוגעות בעבודה המצוינת המתבצעת באוניברסיטה ובכל האוניברסיטאות בישראל. אנשי אקדמיה שחשים כך כלפי מדינתם, מוזמנים לחפש אכסנייה מקצועית ואישית אחרת במקום אחר".

נשיאת האוניברסיטה הוסיפה כי עתה בודקים במוסד כיצד יש לנהוג בד"ר גורדון.

"מזועזעים מדבריו". כרמי (צ' - דני מכליס, אונ' בן-גוריון)
"מזועזעים מדבריו". כרמי (צ' - דני מכליס, אונ' בן-גוריון)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי