072-3300504

מיקרוסופט תציל את העולם

הוכרזו הזוכים בתחרות "גביע הדמיון" שעורכת מיקרוסופט. השנה התבקשו המתחרים לפתור בעזרת הטכנולוגיה את בעיות העולם, כמו סיום העוני והתחממות כדור הארץ

איתי קינן | 13-07-2009 12:22:00

מאות סטודנטים מרחבי העולם נענו לאתגר של מיקרוסופט למצוא דרך לעזור לאו"ם לפתור את הבעיות הקשות ביותר בעולם, כמו סיום העוני ושמירה על הטבע. זאת במסגרת תחרות "גביע הדמיון" שעורכת ענקית התוכנה בכל שנה.

יותר מ-300 אלף סטודנטים שהגיעו מ-142 מדינות שונות, לקחו חלק בטורניר הגדול ביותר שנראה מאז התקיימה תחרות זו לראשונה בשנת 2003. בסוף השבוע הוכרזו שמות הזוכים, כשהשלב האחרון של התחרות נערך בקהיר, מצרים. "הבחירה בקהיר מתאימה", אמר ווליד אבו עבדה, מבכירי מיקרוסופט. "מכיוון שמצרים היא ערש התרבות".

"הם באמת מטפלים בבעיות האלו", אמר ג'ו ווילסון, מנהל בכיר במיקרוסופט בראיון לפני הגמר. "הקהל רוצה שינוי חברתי באופן בו דורות קודמים לא רצו. חדשנות טכנולוגית מגיעה מהאנשים אשר חיים אותה, ולא מהאנשים שעובדים בתאגידים".

לשלב הגמר בקהיר הגיעו כ-400 תלמידי קולג', שהתחרו בתשע קטגוריות שכללו, עיצוב תוכנה, רובוטיקה, פיתוח משחקים ועוד.

SYTECH, הנבחרת מרומניה שלטה ביד רמה בקטגוריית עיצוב התוכנה הנחשבת, עם תוכנה עירונית המאפשרת לאזרחים להיות מעורבים בפעולות הממשלה. הכוונה היא לנסות את התוכנה בעיר המקור של הנבחרת, לאסי. Wafree, הנבחרת מדרום קוריאה עוררה התפעלות כשיצרו מכונה קלה לתיפעול המגדלת חרקים שיכולים לשמש כמקור מזון בחלקים בעולם בהם אדמה פורייה ומים נדירים.

כל נבחרת זוכה גרפה לכיסה 25 אלף דולר, המתחלקים בין כל חברי הנבחרת כפי שהם מוצאים לנכון. זוכי "גביע הדמיון" מסומנים על ידי בעלי החברות הגדולות כעניין שבשגרה וזוכים להצעות עבודה, או למענקים המאפשרים להם להמשיך את המחקר בו החלו במסגרת התחרות.

"הם חוזרים לבתיהם והם כמו כוכבי רוק בארצות המוצא שלהם", אומר ווילסון. "תאגידים ברחבי העולם עומדים בתור כדי להציע עבודה לאנשים אלו. הם הטובים ביותר מבין הטובים. אני שם את מבטחי לעתיד במוחות צעירים אלו". בשנה הבאה צפוי גמר התחרות להתקיים בפולין.

האו"ם בחרו את שנת 2015 כתאריך היעד להשגת מטרות הקשורות בחינוך עולמי, שוויון זכויות בין המינים, שותפות גלובלית, מאבק באיידס, שיפור מצבם הבריאותי של ילדים ואימהות וסיום הרעב והעוני.

סטודנטים למען הכדור
סטודנטים למען הכדור
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד