האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לא תיפגע הטבת המס של בוגרי BA

בניגוד לחששם של הסטודנטים, ועדת הכספים של הכנסת לא תדון בקיצוץ הטבת המס שמקבלים בוגרי תואר ראשון וזיכוי המס ימשיך לעמוד על נקודה

יובל אל-אור | 07-07-2009 11:36:00

אנחת רווחה. סגנית השר במשרד ראש הממשלה לענייני צעירים, נשים וסטודנטים, ח"כ גילה גמליאל, הודיעה כי בוגרי תואר ראשון ימשיכו לקבל את הטבות המס על סך נקודת זיכוי אחת, וכי נושא זיכויי המס כלל לא יעלה להצבעה בוועדת הכספים.

"אוכלוסיית הצעירים במדינת ישראל הינה משאב אסטרטגי אשר קידומו יתרום לקידומה של המדינה הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט החברתי", אמרה ח"כ גמליאל, "הענקת הטבת המס הנה חלק ממדיניות הממשלה המעודדת את התפיסה של הצעירים כמשאב לאומי".

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א, גיל גולדנברג, בירך על ההחלטה ואמר כי היא מהווה אמירה משמעותית באשר לחשיבות שיש בקידום הצעירים במדינת ישראל. "אני מציע לפקידי האוצר להתרכז בגיבוש תוכנית שתסייע לבוגרי תואר ראשון בצעדיהם הראשונים בשוק העבודה, במקום לחשוב איך מכשילים אותם", הוסיף.

מוקדם יותר השבוע נמסר כי בכוונת וועדת הכספים של הכנסת להצביע על קיצוץ הטבת המס שמקבלים בוגרי תואר ראשון, בשלוש השנים הראשונות שלהם בשוק העבודה מרגע סיום התואר. כוונת האוצר היתה להוריד את הטבת המס מנקודת זכות אחת לחצי נקודה – בדומה לזכאותם של בוגרי תואר שני, בטענה כי אין להפלות בין מסיימי תואר ראשון למסיימי תואר שני. משמעות הקיצוץ היא שבוגרי תואר ראשון היו עתידים לקבל 3,600 ש"ח פחות.

ממשיכים לקבל את ההטבה
ממשיכים לקבל את ההטבה
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים