האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסתיים המשבר בביה''ס לרפואת שיניים

הושגה פשרה בין הוועדה לתכנון ותקצוב לבין הנהלת אוניברסיטת ת"א באשר להמשך קיומו של בית הספר לרפואת שיניים

הדר גילת | 31-05-2009 15:24:00

פשרה שהושגה היום (א') בין הוועדה לתכנון ותקצוב (הות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה לבין הנהלת אוניברסיטת ת"א, בסיוע שר החינוך גדעון סער, תאפשר את החידוש המיידי של ההרשמה לשנים א' ו-ד' בבית הספר לרפואת שיניים של המוסד.

במסגרת הסיכום תוקם ועדה משותפת לות"ת ולהנהלה שתגבש תוך שלושה חודשים תוכנית התייעלות והבראה וכן תקבע מה גובה הסיוע שהות"ת צריכה להעמיד לטובת הפעלת בית הספר בשנים הבאות.

עד לסיום עבודת הוועדה תעמיד ות"ת הלוואה תקציבית מיוחדת בגובה 4 מיליון שקל לשנת הלימודים תשס"ט ו-תש"ע.

מוקדם יותר הבוקר הושבתו הלימודים בבית הספר לרפואת שיניים במחאה על כוונת האוניברסיטה לסגור את בית הספר בשל גירעון שנתי של כ-8 מיליון שקלים.

יו"ר ות"ת, פרופ' שלמה גרוסמן, בירך על הסיכום ואמר כי "ות"ת רואה חשיבות גדולה, מבחינה לאומית ואקדמית, לקיום של לפחות שני בתי ספר לרפואת שיניים בישראל. לכן, ות"ת עשתה וממשיכה לעשות את כל המאמצים להמשך קיומו של בית-הספר באוניברסיטת ת"א תוך התייעלות וקיום תוכנית הבראה".

פרופ' גרוסמן הוסיף כי ות"ת מתכוונת למנות גורם בכיר במערכת ההשכלה הגבוהה שיעמוד בראשות הוועדה לבחינת מצב בית-הספר ולימודי רפואת השיניים.

"זהו יום חג עבור כל שוחרי ההשכלה הגבוהה בישראל", נמסר בתגובת יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, גיל גולדנברג. "המאבק הממושך של הסטודנטים והמרצים נשא פרי,
הצלחנו להוכיח את הנחיצות בדבר שני בתי ספר לרפואת שיניים במדינת ישראל.

"הבשורה החשובה ביותר היא מניעת בריחת המוחות לחו"ל: הסטודנטים יוכלו להישאר ללמוד בארץ, בשכר לימוד שפוי וברמה אקדמית נאותה, במקום לנדוד לארצות מזרח אירופה".

(צ' - ShutterStock)
(צ' - ShutterStock)
הסטודנטים נאבקים בעתיד לבוא. ארכיון (צ' - לורה גויכמן)
הסטודנטים נאבקים בעתיד לבוא. ארכיון (צ' - לורה גויכמן)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי