האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

עד סוף השנה: 14 איש יתחרו על כל ג'וב

דו"ח שהוציא משרד התמ"ת צופה כי עד לסוף שנת 2009, 14 איש יתחרו על כל משרה במשק, זאת בהשוואה למצב שהיה בשנים הקודמות בו רק ארבעה אנשים התחרו על כל תפקיד

הדר גילת | 18-05-2009 12:37:00

עד סוף שנת 2009, צפויים 14 איש, לא פחות, להתחרות על כל משרה פנויה במשק, זאת לעומת המצב הנוכחי בו מתחרים 11 איש על כל משרה. לשם השוואה, בשנים הקודמות, 2007 ו- 2008, רק כארבעה אנשים היו מועמדים על כל ג'וב – כך עולה מהדו"ח שפרסם היום (ב') משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.

מהדו"ח, שהוכן על ידי מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת, עולה עוד כי מאז תחילת ההאטה בשוק העבודה בישראל, הנובעת בעיקר מהמשבר העולמי, נוספו למעגל האבטלה כ-60 אלף מפוטרים. לפי הערכות, מאז תחילת המשבר פוטרו כ-140 אלף עובדים, שרק 80 אלף מהם מצאו עבודה חדשה.

כלכלני התמ"ת מעריכים עוד כי שיעור האבטלה יגיע במחצית הראשונה של שנת 2010 לכ-8%, שהם 250 אלף מובטלים.

במהלך החודשים האחרונים חל שינוי בהרכב פליטות העובדים, ממצב בו רק 33% מפליטות העובדים היו כתוצאה מפיטורי עובדים, למצב בו למעלה מ-50% מפליטות העובדים הם בשל פיטורי עובדים בעילות הקשורות למעסיק. למעשה, השנה זוהי הפעם הראשונה מאז שנת 2003 שמאזן התעסוקה שלילי.

לצד זה, הביקוש לעובדים, הנמדד על ידי מספר המשרות הפנויות, ירד מתחילת המשבר ב- 56% ויצר סיטואציה בה בכל המדינה מוצעות רק 20 אלף משרות פנויות בממוצע ליום, מצב שהוא דומה ואף נמוך מזה שהיה בתקופת ההאטה של 2002 ו-2003.

מספר איושי המשרות במהלך המשבר הנוכחי ירד בכ- 22% לעומת הממוצע בתקופה טרום המשבר ומספר פליטות העובדים עלה ב- 11% באותה תקופה. לכן, בתמ"ת מעריכים שעיקר הבעיה בשוק העבודה בחודשים האחרונים היא הצמצום במספר איושי המשרות.

מפתחים געגועים לאופן-ספייס
מפתחים געגועים לאופן-ספייס
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים