האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פוסט מלחמה, לא סטטיים ועוד בחדשות אקדמיה

מי הזרים מיליוני דולרים לאוניברסיטאות, מה הקשר בין העימות עם הפלסטינים לבלוגים ולמה סטודנטים מתעסקים עם פסולת? החדשות

יעל ללום | 20-04-2009 15:26:00

כנראה שלא כל התורמים מעונינים באגף בספריה שמנציח את שמם, ודוגמה לכך היא פילנטרופ מסתורי שתרם באופן אנונימי 45 מיליון דולר לתשע אוניברסיטאות שונות בארה"ב.

התרומה, שהתקבלה בשיאו של משבר פיננסי עולמי, התקבלה בהפתעה בתשע האוניברסיטאות, בהן אוניברסיטת פרדו, אייווה, מרילנד ודרום-מיסיסיפי. בכל המקרים הכספים הועברו דרך עורכי-דין שתיווכו בין הצדדים, ולכן לא ידוע אם מדובר בתורם פרטי, קבוצת אנשים או ארגון. האוניברסיטאות, מצדן, משתפות פעולה עם צניעות התורם ולא מתכוונות לגלות את זהותו.

פוסט מלחמה
יוזמה חדשה של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א בא לחבר בין סטודנטים יהודים ופלסטינים בדרך של המאה ה- 21 – בלוגים, כאשר המטרה היא להתגבר על הגבלות התנועה שעומדות בפני שני הצדדים. הפרוייקט הוא שיתוף פעולה בין אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א, ארגון Al-Tariq, קרן ARCI ועיריית פירנצה.

הפרוייקט יחל בחודש מאי הקרוב, וייקחו בו חלק כ-14 סטודנטים מאוניברסיטת תל-אביב ומהגדה המערבית. הסטודנטים ישתתפו בסמינר חד-לאומי שבו ידונו בנושאי הליבה, לאחר מכן ייפגשו בסמינר דו-לאומי, ולבסוף יטוסו יחד לפירנצה במהלך חודש ספטמבר, במימון מלא של הארגונים היוזמים.

לא סטטיים
בעוד מרבית עם ישראל היה עסוק בצריכה במהלך חג הפסח, הסטודנטים מ'בית הלל' שבמכללת ספיר עסקו דווקא במיחזור. למעלה מטון פסולת אלקטרונית נאספה במהלך יום שני של חול המועד מיישובי שער הנגב. הפסולת תגיע בסופו של דבר למפעל למיחזור אלקטרוניקה הממוקם באשדוד.

"רוב הציוד החשמלי והאלקטרוני של משקי הבית מושלך לפח השכונתי", אומרים הפעילים בבית הלל. "דבר זה הוא בבחינת אבסורד, משום שמדובר בחומרי גלם יקרים מאוד, שיכולים באמצעות תהליך מיחזור מתאים לחזור ולשמש חומר גלם לייצור מוצרי חשמל ואלקטרוניקה חדשים, ובכך לחסוך בכרייה נוספת של מחצבים, המדלדלת את משאבי כדור הארץ".

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי