האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

זורמת לי בעצמות

מרגישים רע שפרנסתם את הפאב למטה במקום ללמוד למבחן? מחקר חדש אומר שאתם יכולים להירגע. כנראה שהאלכוהול סידר לכם פטור מהחלפת ירך

יעל ללום | 12-04-2009 13:06:00

חברים, אתם יכולים להמשיך לשתות. הבירה, משקה הסטודנטים הרשמי, מוכתרת כתורמת לבריאות. חוקרים מאוניברסיטת טאפטס בבוסטון מצאו כי צריכה יומית של עד שתי כוסות בירה או יין שומרת על עצמות חזקות.

על פי המחקר, לאלכוהול השפעה ניכרת על צפיפות המינרלים בעצמות (BDM), ברמה גבוהה יותר מכל תזונה אחרת, כולל סידן. עם זאת, החוקרים עדיין לא תומכים בסטודנטים שתיינים שמחסלים ליטרים של בירה בערב. מהמחקר עולה שצריכה מוגברת של המשקאות עלולה להוביל לתוצאה ההפוכה ולדלל את צפיפות המינרלים בעצם.

במחקר השתתפו כ-2,400 איש, חצי מהם נשים וחצי גברים, כאשר הרוב המוחלט של הנשים היו לאחר גיל המעבר, תקופה בה הצורך לחיזוק העצמות גובר. הממצאים הראו שבקרב הנחקרים ששתו עד שתי כוסות בירה או יין, צפיפות המינרלים בעצמות הייתה גבוהה יותר באופן מובהק.

עוד גילו, כי בעוד הגברים ששתו כמות מוגברת של אלכוהול סבלו מדילול מינרלים בעצמות, הנשים ששתו כמות גדולה נהנו מצפיפות גדולה יותר מאשר זו של נשים ששתו כמות קטנה.

החוקרים ממליצים על בירה או יין, משום ששני סוגי המשקאות האלו מכילים חומרים צמחיים מועילים אשר אינם נעלמים בתהליך הזיקוק, כמו במשקאות חריפים אחרים. בנוסף, בירה היא מקור טוב לסיליקון, אשר ידוע ברפואה המודרנית בסגולותיו לבניית עצמות.

גם במחקר הזה, לכל מטבע יש שני צדדים ולצד היתרונות של צריכת הבירה, ישנם גם חסרונות. החוקרים טוענים ששתיית אלכוהול מעלה את רמת האסטרוגן אשר אחראי על צפיפות המינרלים בעצמות, אבל עם זאת גם מעלה את הסיכון לסרטן השד.

מזוג לי עוד אחת לברך שמאל (צ'- ShtterStock)
מזוג לי עוד אחת לברך שמאל (צ'- ShtterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי