האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בי''ס אמריקני ייפתח מחדש בדמשק

שיפור ביחסי ארה"ב-סוריה מתבטא דווקא במישור האקדמי. המכון האמריקני לשפות, שסוריה סגרה בעקבות תקיפה אמריקנית בשטח אזרחי, ייפתח השבוע מחדש

יעל ללום | 30-03-2009 10:09:00

חמישה חודשים לאחר שנסגר, המכון האמריקני לשפות בדמשק ייפתח מחדש השבוע, כך נמסר משגרירות ארה"ב בסוריה. צעד זה, שננקט על ידי השלטונות הסוריים, מעיד על שיפור ביחסי שתי המדינות.

המכון לשפות נסגר בחודש נובמבר האחרון, יחד עם בית-ספר אמריקני ומרכז תרבות שנמצאים בשטח השגרירות. המכון לשפות משמש בעיקר את הקהילה האמריקנית בסוריה, וכן תושבים בינלאומיים אחרים ששוהים במדינה.

השלטונות הסוריים החליטו לסגור את המוסדות החינוכיים לאחר תקרית במהלכה חיילים אמריקניים הרגו שמונה בני אדם בעיירה אל-בוקמאל. גורמים רשמיים בארה"ב טענו כי האירוע היה למעשה פשיטה שנועדה ללכוד אנשי אל-קעידה.

יחסי ארה"ב-סוריה התערערו כבר ב-2005, בעקבות ההתנקשות בחייו של ראש ממשלת לבנון דאז ראפיק חרירי. האמריקנים האשימו את סוריה ברצח ומשכו בתגובה את השגריר האמריקני מדמשק, בעוד הסורים הכחישו את ההאשמות.

רוח חיובית החלה לנשוב בין שתי המדינות עם כניסתו של ברק אובמה לבית הלבן, אז אמר הנשיא הסורי בשאר אסאד כי הוא חש בפתיחות חדשה מצד האמריקנים. גם ארה"ב יצאה בהתבטאות דומה, וזאת למרות התמיכה הסורית בגורמים צבאיים אנטי-ישראליים והשותפות שלה עם איראן.

חש בפתיחות מחודשת. אסד
חש בפתיחות מחודשת. אסד
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי