האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסטודנטים נאבקו וניצחו

מאבק של סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב נגד סגירת שערי הקמפוס בלילה, הצליח להביא לניצחון הסטודנטים ולפתיחת השערים

יעל ללום | 12-03-2009 16:13:00

מאבק סטודנטיאלי ארוך הגיע אמש (ד') לסיומו כאשר הנהלת אוניברסיטת תל-אביב נענתה לבקשת הסטודנטים להשאיר את בנין שרייבר ובנין מקסיקו פתוחים גם בלילות. הבניינים שימשו כסביבת עבודה פעילה בלילות עבור סטודנטים לאומנויות ולמדעים מדויקים.

"סטודנטים לקולנוע משתמשים בחדרי העריכה, סטודנטים לתיאטרון מתאמנים בחדרי החזרות וסטודנטים לארכיטקטורה עובדים על שולחנות השרטוט", אומר איתי פליקר, סטודנט למתמטיקה ולמדעי המחשב שנעזר בחוות המחשבים בבנין שרייבר, ואחד מהסטודנטים שניהלו את המאבק.

"לקחו מאיתנו את המקום היחידי שבו אנחנו יכולים ללמוד ולהתנסות בזמן שבו אנחנו פנויים לכך, הופך את הלימודים לבלתי אפשריים", מוסיף פליקר.

האוניברסיטה החליטה לסגור את הבניינים על מנת לחסוך את עלות האבטחה שלהם בלילות. המאבק התנהל בהתחלה ברשת באתרים דוגמת הפייסבוק, ובמיילים ששלחו הסטודנטים להנהלת האוניברסיטה המנמקים את ההשלכות של ההחלטה.

בשבוע שעבר השביתו הסטודנטים את הלימודים ונערכה הפגנה של כ-600 סטודנטים מול משרדי המנהלה. "בעקבות המחאה נקבעה פגישה בהשתתפות מנכ"ל האוניברסיטה, דיקן הפקולטה ויו"ר אגודת הסטודנטים, ובה הוחלט להשאיר את הבניינים פתוחים ולהתקין מצלמות אבטחה", מספר פליקר.

"זו דוגמה טובה להחלטות שמתבצעות במשרדים הגבוהים מבלי לשתף פעולה עם הנוגעים בדבר", אומר פליקר. "הנהלת האוניברסיטה חשבה על דרך להתמודד עם קיצוצי התקציב מבלי להיות מודעים להשלכות עבורנו, הסטודנטים. ברגע שהם הבינו את חומרת העניין הם חזרו בהם".

טרם התקבלה תגובת האוניברסיטה.

סוגרים את הבניין (אילוסטרציה - יורם לימודים)
סוגרים את הבניין (אילוסטרציה - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי