האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

השכלה להמונים

בתקופה שבה המיתון מכרסם כל חלקה טובה, אבל המידע הופך ליותר ויותר נגיש, זה רק הגיוני שתהיה אוניברסיטה חינם ברשת

יעל ללום | 23-02-2009 12:12:00

האם המאבק על שכר הלימוד עשוי להפוך ללא רלוונטי? יוזמה חדשה של איש העסקים הישראלי שי רשף מאיימת להפוך את ההשכלה לנגישה לכל אדם בעולם.

'אוניברסיטת העם' היא מוסד אקדמי מקוון ללא כוונת רווח שעובד על פי מודל של למידה משותפת ברשת, כאשר כל מה שנזקקים לו הוא שליטה באנגלית וחיבור לאינטרנט.

האוניברסיטה עדיין בשלבי התכנון ומציעה כרגע תואר ראשון במנהל עסקים ל-300 סטודנטים, אך רשף שואף להרחיב את תוכניות הלימודים כך שילמדו בה עשרת אלפים סטודנטים תוך חמש שנים.

"הרעיון הוא לקחת רשתות חברתיות וליישם אותן באקדמיה", מסביר רשף. "אנחנו יודעים שתהליך למידה שבו תלמיד מלמד תלמיד הוכיח את עצמו בשטח. אם מצרפים את הגורמים האלו יחדיו אפשר להקים אוניברסיטה חינם שתהיה פתוחה לסטודנטים בעולם כולו".

בנוסף ללימוד העצמי של הסטודנטים, יהיו באוניברסיטה גם אנשי מקצוע שיבדקו מבחנים ויפתחו תוכניות לימוד. מדובר במרצים פעילים או כאלו שיצאו לגמלאות, ספרנים ושאר אנשי מקצוע שיעבדו בשכר או בהתנדבות.

הלימודים כאמור יהיו ללא שכר, אך הסטודנטים יידרשו לשלם דמי הרשמה בסך 15-50 דולר וכן לשלם בעבור בדיקת מבחנים. המחיר ישתנה על פי ארץ מוצאו של הסטודנט.

לרשף יש ניסיון בתחום הלימודים, והוא תפקד בעבר כמנכ"ל קידום. פרוייקט 'אוניברסיטת העם' צבר תאוצה ואף זכה לחשיפה משמעותית ב'ניו-יורק טיימס'.

סטודנטי כל העולם יתאחדו! (צ'- Shutterstock)
סטודנטי כל העולם יתאחדו! (צ'- Shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי