האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אוניברסיטת העתיד

מגדל השן? לא בעמק הסיליקון. אוניברסיטה חדשה מוקמת על ידי נאס"א, גוגל והעתידן ריי קורצוויל במטרה שאפתנית במיוחד: להציל את העולם

יעל ללום | 11-02-2009 10:51:00

גוגל, נאס"א והעתידן ד"ר ריי קורצווייל בישרו בשבוע שעבר על פתיחתו של מוסד אקדמי חדש בעמק הסיליקון: Singularity University.

המדען קורצווייל, שידוע בתחזיתו לחיי נצח, טען כי "אין אף מוסד אחר שחוקר את הצמיחה המואצת של טכנולוגיית המידע".

מטרת בית הספר היא לאגד תחת קורת גג אחת את המוחות הטובים ביותר בתחום המידע, כדי שיוכלו, לדברי קורצווייל, לפתור את הבעיות הגדולות ביותר של העולם. בין תחומי הלימוד בבית הספר יהיו אינטליגנציה מלאכותית, רובוטיקה וחלל.

'סינגולאריות', המונח שמופיע בשם בית הספר ומכתיב את תכני הלימודים, הושאל מתחום הפיזיקה ומשמעותו – נקודה במרחב שבה צפיפות החומר היא אינסופית.

מנקודת מוצא זו ניתן, על פי קורצוויל, להגיע לחידושים מרחיקי לכת בתחום הננו-טכנולוגיה שהשפעתן תהיה ניכרת בתחום המידע, הביולוגיה והפיזיקה.

הציפייה מהתפתחות טכנולוגית כזו היא שיימצאו פתרונות לבעיות אקוטיות בעולם, כמו משבר הרעב העולמי והצורך באנרגיה חלופית, ואף לשאיפות גרנדיוזיות יותר כמו חיי נצח אנושיים.

התוכנית היוקרתית תעלה לסטודנטים 25 אלף דולר לשנה, וזאת מבלי שהיא תזכה אותם בתואר רשמי מפני שהתוכנית לא מאושרת על ידי הרשות להשכלה גבוהה בארה"ב.

עם זאת, סטודנטים שלומדים בבי"ס שמנוהל על ידי סוכנות החלל האמריקאית וענקית האינטרנט גוגל, יכולים לסמוך על רשת חברתית (נטוורקינג) שתבטיח להם מקום תעסוקה ראוי.

יש! סיימתי עם קורסי החובה!
יש! סיימתי עם קורסי החובה!
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי