072-3300504

מדריך לאקולוג הפאסיבי

הפחד מפני אסון אקולוגי מעסיק את רובנו, אבל לא תמיד יש לנו את הזמן או המוטיבציה לפעול. לכן, סטודנטים יקרים, קיבצנו שלל עצות שיעזרו לכם לעזור לסביבה מבלי להתאמץ. חלק א'

יעל ללום | 03-02-2009 14:39:00

הכי כיף בספל
אם כבר שותים כוס קפה באמצע היום, למה להסתפק בחוויה מלאכותית? במקום לשתות הפוך בכוס קטנה, בלי ידית, ועם מכסה פלסטיק שאי אפשר לעשות בו פווו?, בקשו מהמוכר שימזוג את המשקה בספל זכוכית, ושבו כמה דקות לספוג את הקפאין בשלווה ובנחת.

בנוסף לכל היתרונות האלו, הצלחתם גם לצמצם את הזבל. חישוב מהיר מעלה שאם תשתו שתי כוסות קפה בספלים, תצליחו לחסוך בחודש 40 כוסות ומכסי פלסטיק.

הפוך חזק
הפוך חזק

מצד שני זה טוב
לכולנו יוצא פה ושם להדפיס מאמרים ארוכים מדי של חוקרים משעממים מדי, אבל לפעמים אנחנו שוכחים פרט גאוני: דף אחד יכול להכיל שני עמודים – אם מדפיסים עליו משני הצדדים.

כמעט בכל מקום יש מדפסת או מכונת צילום שמסוגלת להדפיס 'דופלקס' (הדפסה דו-צדית) שתחסוך לנו מקום בתיק, ולכדור הארץ מחצית מהנייר. התפעול מאוד פשוט, ומוצג בדרך כלל בדפי הסבר.

פחות נייר, פחות זיהום
פחות נייר, פחות זיהום

כיבוי אורות
הרבה סטודנטים שוהים זמן רב באוניברסיטה, מה שעשוי לשוות למקום תחושה של בית, אך לא כך. בדירה סטודנטיאלית, החשש מפני חשבון חשמל גבוה יגרום גם לגדול האדישים לעוט על מזגן דולק בחדר ריק.

באוניברסיטה, לעומת זאת, מרבית הסטודנטים עוזבים את הכיתה שבה נגמר השיעור מבלי לכבות את האורות או את המזגן. גם אם לא בא לכם לעזור כלכלית למוסד שבו אתם לומדים, חישבו על כמויות הפחם שתחסכו אם תזכרו לכבות ביציאה.

כבו את החשמל, מה אכפת לכם?!
כבו את החשמל, מה אכפת לכם?!

ותרו על המכונית
דמיינו לעצמכם עולם ללא כאב ראש מפקקים, ללא בעיות חניה, ללא דלק יקר וללא תשלומים קבועים של אלפי שקלים בשנה. יש המון דרכים להגיע לאוניברסיטה שהן יותר סימפטיות לסביבה מאשר מכונית: תחבורה ציבורית, אופניים, קורקינט חשמלי, ואפילו רולרבליידס.

אם אתם לא מוכנים לוותר על המכונית, נסו לצרף עוד ארבעה סטודנטים לנסיעה, וההתארגנות המשותפת תחסוך רכבים על הכביש, זיהום ואפילו כסף - אם תבקשו תמורה להסעה.

וזה גם מחטב את הגוף
וזה גם מחטב את הגוף
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד