072-3300504

סטודנטים מסייעים, הטבות למילואימניקים ועוד

איפה סטודנטים מסייעים לתושבים, איזה הטבות מקבלים המילואימניקים של אונ' ת"א ומי מציע את מתקני ההוראה שלו לסטודנטים מספיר?

הדר גילת | 05-01-2009 11:52:00

הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון שנשארו בבאר שבע למרות הפסקת הלימודים המתקיימת בשל המצב הביטחוני, נרתמו בימים האחרונים בכדי לסייע במגוון של פעילויות בקרב הציבור בעיר, בעיקר עם הילדים.

הסטודנטים המתגוררים בשכונות בעיר התבקשו לדבר עם ילדי החוגים שלהם, לבקר את השכנים, להרגיע אותם ולוודא שכולם מכירים את המרחב המוגן שאליו הם צריכים להגיע.

רכז פרויקט "הדירות הפתוחות" ביחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה, אילן קלגרד, מסביר כי מעצם העובדה שהסטודנטים גרים בלאו הכי בשכונות הוותיקות והחלשות יותר, הם מהווים לאורך כל השנה דוגמא עבור תושבי האזור.

"היו לנו כמה סטודנטים שסייעו לשכנים לפתוח את המקלטים השכונתיים, לסדר אותם ולהכניס קצת 'צבע' למקלט. אחרים עברו בין בתי השכנים, שוחחו עמם והרגיעו", מספר קלגרד.

לדבריו, הסטודנטים גם מסייעים במענה לשאלות, ביצירת קשר עם המוקד העירוני וכדומה. "אני חושב שהנוכחות של הסטודנטים בשכונות גם בימים אלה מרגיעה מעט את התושבים והילדים, מהווה עבורם את כתובת ואוזן קשבת לפניות", מוסיף קלגרד.

אונ' ת"א: הקלות לסטודנטים מהדרום
בעקבות המלחמה בעזה, החליטו באוניברסיטת ת"א להעניק הקלות לסטודנטים שהם תושבי עוטף עזה והדרום וכן למילואימניקים.

המרצים קיבלו הוראה להתחשב בסטודנטים הגרים במרחק של עד 30 ק"מ מרצועת עזה ובחיילי המילואים, לא תהיה חובת נוכחות בשיעורים לסטודנטים תושבי עוטף עזה והדרום.

לחיילים במילואים מעמידה אגודת הסטודנטים מספר שירותים, כגון: סטודנטים המשרתים בשירות מילואים מעל ל-14 ימי מילואים רצופים זכאים לקבל 50 שקלים בתווי קנייה לרשתות המובילות.

כמו כן הם זכאים להורדת חומרי לימוד בחינם מאתרי הלימוד המתאימים. בנוסף, הסטודנטים במילואים יהיו זכאים לקורסי עזר ומרתונים מטעם מחלקת הקורסים של אגודת הסטודנטים.

עושים מקום לסטודנטים מספיר
נשיא המרכז האוניברסיטאי באריאל, פרופ' דן מאירשטיין, הודיע אמש (א') כי המכללה תעמיד את מתקני ההוראה, המעבדות והספרייה לרשות המורים והסטודנטים של מכללת ספיר.

ההצעה של פרופ' מאירשטיין באה בעקבות בקשתו של נשיא מכללת ספיר, פרופ' זאב צחור, כי המועצה להשכלה גבוהה והמוסדות האקדמיים במרכז הארץ יעמידו את מתקני ההוראה שלהם לרשות מוסדות ההשכלה הגבוהה בדרום, כדי שהם יוכלו להמשיך ולקיים את שגרת לימודיהם.

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד