האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לא רק יפה

השחקנית ימית סול זוכרת בעיקר את התקפי החרדה שהיו לה לפני המבחנים בתואר הראשון בפסיכולוגיה. זה לא מנע ממנה להתחיל תואר שני. בקרוב על ספת הפסיכולוגית

יעל ללום | 04-01-2009 10:23:00

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ממכללת ר"ג - האוניברסיטה הפתוחה. כיום לומדת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת חיפה.

מה הדבר שאת הכי זוכרת מתקופת הלימודים?

"היו לי התקפי חרדה לפני מבחנים וזה נהיה בלתי נסבל. בגלל שידעתי שאני ארצה להמשיך לתואר שני שדורש ממוצע גבוה, הייתי חייבת ללכת למועד ב' על כל ציון שמתחת ל-90. אבל מה מדהים? לא יהיו לי עוד מבחנים לעולם!! זרקתי את העט! אמרתי זהו".

איזו סטודנטית היית?

"הייתי לומדת בעיקר למבחנים. כל כמה זמן, כשסף החרדה שלי היה עולה, הייתי מצלמת מכולם את כל הסיכומים. בתואר הראשון הייתי לומדת בעיקר לפני המבחנים.

"עכשיו, בתואר השני, אין לי ממש ברירה ואני לומדת כל יום. לא מדובר רק על ציונים ומבחנים, אלא זה ממש לימודים שגורמים להתפתח ולגדול עם עצמך".

עבדת בזמן הלימודים?

"בתואר הראשון עבדתי במלצרות בכל מסעדה בת"א, ואז גם בתחום המשחק – בפיג'מות. היום אני לא יכולה להבריז או לעבוד תוך כדי הלימודים, כי אי אפשר להשלים שיעורים, הרבה מזה חוויתי. אני מאוד אוהבת ללמוד. כשתיגמר השנה אני אהיה ממש אבודה.

"לא הסכמתי לפרוייקטים שתפסו הרבה זמן כי הלימודים באו לפני המשחק. היו לי כמה התלבטויות קשות ובינתיים הלימודים זכו בכל אחת מהן".

היה מרצה או קורס שהשאירו עליך רושם?

"בתואר הראשון יש את גיל ונטורה שלימד פסיכולוגיה קוגניטיבית והרבה יותר מזה. בתואר השני יש מלא, אני אוספת מנטורים, כמו למשל לי גייבר, פרופ' שמשון רובין, עמנואל ברמן".

יש לך טיפ לסטודנטים?

"להבין שאשמה על זה שאתה לא עושה מספיק היא תחושה שתלווה אותך לאורך השנים... זו תחושה בלתי נמנעת, אבל זה גם בסדר לא לעשות לפעמים.

"נראה לי שנתגעגע לשלב הביניים הזה. אני מסתכלת על עצמי מרחוק ואומרת שזה כיף שיש תחושה שאתה סטודנט ולא מחויב לשום דבר. אני עדיין נהנית מזה בטירוף".

היום היית בוחרת ללמוד משהו אחר?

"פסיכולוגיה זה בשבילי, אבל יש עוד דברים שבא לי ללמוד. היה מעניין אותי ללמוד פילוסופיה אבל גם משהו פרקטי כמו משפטים או כלכלה. הייתי רוצה ללמוד הכל".

"לא יהיו לי עוד מבחנים לעולם" (צ' - יניב אדרי, יחצ)
"לא יהיו לי עוד מבחנים לעולם" (צ' - יניב אדרי, יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי