האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מחוץ לתחום

קוד אתי חדש של אוניברסיטת ת"א אוסר על קיום יחסי מין בין מרצה לסטודנט. "קיים חשש כבד לכך שהיחסים אינם מתקיימים בהסכמה אמיתית", נכתב בתקנון

מורן ראדה | 30-12-2008 13:56:00

תקנון אתי חדש של אוניברסיטת ת"א קובע כי מעתה יחסים אינטימיים בין מרצה לסטודנט באוניברסיטת תל אביב יחשבו לעברת משמעת ויגררו דיון משמעתי למרצה. התקנון אושר על ידי הוועדה המרכזת של המוסד.

על פי התקנון, חל איסור על קיום יחסים אינטימיים בין איש צוות הוראה לבין תלמיד או תלמידה הלומדים אצלו במסגרת קורס או הנחיה אקדמאית, גם אם היחסים מתקיימים בהסכמה מלאה.

מחברי התקנון מציינים כי "קיים חשש כבד לכך שהיחסים אינם מתקיימים בהסכמה אמיתית, וכי בכל מקרה הם משפיעים על אי השוויון המגדרי בקמפוס ועלולים להוביל לניצול ולאפליה".

בקוד האתי מודגש כי "הצד בעל המרות הינו הצד הנושא באחריות למניעת קיומם של יחסים אינטימיים. במקרה שמתקיימים יחסים כאלה, הצד בעל המרות יהיה כפוף להליכי בירור או דין משמעתי".

ועדת הקוד, בראשות פרופ' תלמה ליבל מהחוג לפסיכולוגיה, כללה משפטנים, מרצים, דוקטורנטים וסטודנטים, בהם: פרופ' דפנה ברק ארז מהפקולטה למשפטים, פרופ' חנה נווה, דקאנית הפקולטה לאומנויות, פרופ' יואב אריאל, דקאן הסטודנטים ועוד.

באוניברסיטה העברית החליטו כבר בחודש ספטמבר השנה לקיים קוד אתי אשר קבע כללים מפורשים האוסרים ניצול יחסי מרות וכוח בין מרצים לסטודנטים. ההתעוררות שחלה בנושא באה בעקבות החשד להטרדות מיניות בחוג לסוציולוגיה של האוניברסיטה העברית, מצד ראש החוג לשעבר, פרופסור אייל בן ארי.

אוניברסיטת ת"א. ארכיון - למצולמים אין קשר לכתבה (צ' - יורם לימודים)
אוניברסיטת ת"א. ארכיון - למצולמים אין קשר לכתבה (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי