האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בדרום: הקמפוסים סגורים

בשל הלחימה בדרום הארץ הוחלט שלא לקיים לימודים במוסדות להשכלה גבוהה הנמצאים בקרבת רצועת עזה

יעל ללום | 29-12-2008 14:37:00

היום השלישי למבצע "עופרת יצוקה" יצא לדרך וגם היום (ב') יושבתו הלימודים הגבוהים במספר מוסדות, בהם מכללת ספיר, המכללה האקדמית אשקלון והמכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון. ההשבתה באה בעקבות החלטת משרד הביטחון לא לקיים לימודים במוסדות הנמצאים 20 ק"מ מרצועת עזה.

במכללת ספיר הלימודים אמנם מושבתים לראשונה, אך האווירה המתוחה שוררת בקמפוס כבר חודשים ארוכים. "אזעקת 'צבע אדום' הופעלה בקמפוס כבר מאות פעמים", אומר אוהד אריכא, סטודנט לתקשורת הנמצא בשנה השנייה ללימודים, שהגיע לספיר מירושלים וכיום מתגורר בקיבוץ רוחמה.

"רוב האנשים נכנסים ללחץ ובצדק, וכבר קרה שקסאם פגע ישירות בכיתה. זו לא ממש מציאות אנושית", מוסיף אריכא. בספיר שידרו בחודשים האחרונים 'עסקים כרגיל', ואף חייבו את הסטודנטים להגיע לכל השיעורים, מחשש שהמצב יגרור הברזות.

"כשהגעתי לכאן לא ממש הבנתי למה אני נכנס, אבל הלימודים גרמו לי להתפכח. אני ממש שמח שבחרתי ללמוד כאן, כי מעבר לכך שהאזור מדהים, ערך החיים מקבל משמעות אחרת". מספר אריכא. " עכשיו אני מבין באיזו מציאות אנחנו חיים".

מכללת ספיר היא מוסד אקדמי ותיק המושך אליו סטודנטים מכל רחבי הארץ. בימים רגילים שוררת במכללה אווירה של עשייה חברתית, ונעשים שיתופי פעולה עם התושבים באזור, כמו פרוייקט "סינמטק שדרות".

מכללת ספיר. ארכיון (צ' - יחצ)
מכללת ספיר. ארכיון (צ' - יחצ)
"ערך החיים מקבל משמעות אחרת". אריכא (צ' - אוהד אריכא)
"ערך החיים מקבל משמעות אחרת". אריכא (צ' - אוהד אריכא)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי