האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נחתם הסכם עם הסגל הזוטר

פורום ארגוני הסגל הזוטר ונשיאי האוניברסיטאות חתמו על הסכם שכר חדש, לפיו מורים מבחוץ לא יועסקו עוד באופן חלקי ויזכו לקבל זכויות סוציאליות ואקדמיות מלאות. הטכניון לא לקח חלק בחתימה

הדר גילת | 15-12-2008 10:45:00

רגע לפני שביתה נוספת, חתמו אמש (יום א') פורום ארגוני הסגל האקדמי הזוטר ונשיאי האוניברסיטאות על הסכם שכר חדש.

ההסכם חל על כל האוניברסיטאות בישראל, אך אינו כולל את הסגל הזוטר של הטכניון, שייאלץ לנהל משא ומתן פנימי עם ההנהלה - המתנגדת להסכם הקיבוצי שהתקבל.

בסעיפי ההסכם החדש, שמוערך בשווי של כ- 60 מיליון שקל, נקבע כי מורים מבחוץ לא יועסקו עוד באופן חלקי, אלא במעמד של "עמיתי הוראה". עוד סוכם כי לחברי הסגל הזוטר יוענקו זכויות סוציאליות ואקדמיות מלאות.

בנוסף לכך סוכם כי המסטרנטים יקבלו שכר גם עבור חודשי הקיץ, שכן עד עתה היה נהוג לפטר אותם לחודשיים. כמו כן, חברי הסגל הזוטר שהינם הדוקטורנטים יקבלו פיצוי בגין שחיקת שכרם, פטור משכר לימוד ופטור מדמי אבטחה.

השינוי בהסכמי העבודה של מי שאחראים על חלק ניכר מהקורסים, התרגולים ובדיקת עבודות, בא לאחר מחאה מצד חברי הסגל הזוטר על כך שהם משתכרים לפי שעה, מפוטרים אחרי שמונה חודשי עבודה ואינם נהנים מפנסיה או מתנאים סוציאליים או אקדמיים.

"ההסכם שנחתם הוא הסכם חשוב", ציין יו"ר צוות המו"מ של הסגל הזוטר, ד"ר דניאל מישורי "הוא מסדיר תנאי העסקה הוגנים לזוכויות סוציאלויות מלאות לציבור גדול של מרצים – מורים מן החץ וחברי סגל אקדמי זוטר – ציבור המהווה נתח ניכר מסגל ההוראה באוניברסיטאות המחקר" .

בסוף השבוע שעבר עלה חשש כי בשל התנגדות הטכניון לחתום על ההסכם הקיבוצי, יבוטל ההסכם עבור כלל חברי הסגל, ואולם לבסוף נחתם ההסכם בהתאם לסיכומים המוקדמים.

אין שביתה, לימודים כרגיל
אין שביתה, לימודים כרגיל
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי