האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לא מסיימת

העיתונאית גל גבאי למדה כמעט בכל האוניברסיטאות בישראל, אבל עדיין אין לה תואר ראשון

יעל ללום | 27-11-2008 13:44:00

העיתונאית גל גבאי למדה חמש שנים באוניברסיטאות, אך טרם סיימה תואר אקדמי. "אני עוד מעט בת 40 ועדיין לא החלטתי מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה.

"התחלתי במכינה של המדעים המדויקים באוניברסיטה העברית, כי חשבתי ללמוד כימיה או תזונה קלינית. אחר כך עברתי לבאר-שבע, שם למדתי שנתיים פילוסופיה ומדעי המדינה באוניברסיטת בן גוריון, ולא סיימתי. עברתי לתל אביב, ולמדתי מדע המדינה שנה אחת, עזבתי ולמדתי שנה סוציולוגיה ולימודי נשים (מגדר), ועד היום לא סיימתי. אני מהסוג שרוצה את הכל ולכן לא מסיים שום דבר".

איזו סטודנטית היית?

"אמנם לא סיימתי אבל הציונים שלי היו מאוד גבוהים. למדתי מתוך עניין ורצון מאוד חזק. ידעתי שאני מחפשת מה מעניין אותי. בכל תואר יש קורסים ספורים מעניינים, והמון קורסים לא מעניינים שהם קורסי חובה. אני מספיק ילדותית שאני לא מסוגלת לשלם את מחיר השעמום".

מה הדבר שאת הכי זוכרת מתקופת הלימודים?

"הייתי מאלה שאף פעם לא מרוצים מהציון. היו ציונים שהתבכיינתי עליהם שלימדו אותי על היכולת שלי להתקטנן ביני לביני. חלקתי את זה רק עם שתי נשים ביקום שידעתי שלא ילעגו לי לנצח נצחים".

עבדת בזמן הלימודים?

"כשלמדתי בירושלים הייתי ברמנית, מורה מחליפה ומדריכת נוער עבריין. בבאר שבע כבר הייתי עיתונאית, כתבת במקומון 'קול הנגב', ובתל אביב בחדשות ערוץ 2".

היה מרצה או קורס שהשאירו עליך רושם?

"בבאר שבע - פרופ' עדי פורוש, פילוסופיה של המשפט. ד"ר דפנה האקר שלימדה מגדר ומשפט. הקורס של פרופ' יהודה שנהב באוניברסיטת ת"א היה לי כלי נפלא לכל עבודותיי העיתונאיות".

יש לך טיפ לסטודנטים?

"להשתוקק, לא לאבד את הסקרנות הטבעית, לא להטביע אותה בתוך הישגיות. אני אומרת לילדי כמו שאמי אומרת לי, ללכת אחרי ליבם כדי שלא יתחרטו על חייהם".

היום היית בוחרת ללמוד משהו אחר?

"מעבר למה שכבר למדתי, הייתי רוצה ללמוד משפטים, כלכלה ופסיכולוגיה".

"מהסוג שרוצה הכל ולא מסיים". גבאי (יחצ)
"מהסוג שרוצה הכל ולא מסיים". גבאי (יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי