האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטודנטים לפרס: ''פושע מלחמה''

סטודנטים פרו-פלסטינים שנכחו בעת נאומו של נשיא המדינה שמעון פרס באוניברסיטת אוקספורד קטעו את נאומו מספר פעמים וקראו לעברו קריאות לסיום הכיבוש

יעל ללום | 19-11-2008 13:10:00

סטודנטים פרו-פלסטינים קטעו את דברי נשיא המדינה שמעון פרס במהלך נאום שנשא אמש (ג') באוניברסיטת אוקספורד שבבריטניה. המפגינים כינו את פרס "פושע מלחמה" וקראו קריאות לסיום הכיבוש הישראלי בשטחים הפלסטיניים.

במקביל לנאומו של הנשיא בפני כאלף סטודנטים, עשרות סטודנטים נוספים הפגינו מחוץ לאולם ההרצאות באוקספורד ואחזו שלטים עליהם נכתב "לא ניתן לכנות אדם 'איש שלום' אם הוא מפתח נשק גרעיני". בנוסף, במקום נשמעו קריאות "לשחרר את פלסטין" ו"כיבוש זה פשע".

פרס, זוכה פרס נובל לשלום ומקים "מרכז פרס לשלום", שמר על קור רוח וענה לאחד הסטודנטים כי "יש לנו הזכות להישאר בחיים. אנחנו לא צריכים את הרשות שלך". לסטודנטית אחרת שאמרה כי היא מפגינה בשם כל תושבי עזה, אמר הנשיא "זה לא נורא לפעמים לפקוח את העיניים והאוזניים ולסגור את הפה להזדמנות אחרת".

אוניברסיטת אוקספורד היא אחת מבין האוניברסיטאות הנחשבות בעולם ונמצאת בראש דירוגי האיכות של האוניברסיטאות באנגליה. דירוג בינלאומי שמפורסם על ידי "מוסף החינוך הגבוה של הטיימס" הציב את אוקספורד במקום השני בעולם במדע, באמנויות ובמדעי הרוח, וכן במקום החמישי בדירוג העולמי הכללי.

אוניברסיטת אוקספורד (צ' - ShutterStock)
אוניברסיטת אוקספורד (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי